HABER

Otomobille 90 metrelik atlayış rekoru kırıldı

Ekstrem sporların ikonu olarak bilinen Travis Pastrana, 'Araba ile En Uzun Atlayış Dünya Rekoru'nu yılbaşı gecesi Long Beach de yaptığı 90 Metre'lik atlayışla kırarak unutulmaz bir başarıya imza attı.

California Long Beach'te gerçekleştirilen rekor denemesinde Pastrana, otomobilini Pasifik Okyanusu'nda yaklaşık 90 metre uçurdu.

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Otomobille-90-metre-atladi/432365/)

Milyonlarca kişinin canlı seyrettiği rekor denemesinde Pastrana, özel hazırlanan bir rampanın üzerinden suyun üstünde yüzen diğer rampaya kadar 90 metre aracını uçurarak, 'Araba ile En Uzun Atlayış Dünya Rekoru'nu kırdı. "Bu organizasyonun bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum" diyerek gösteriye hazırlanan Pastrana, deneme öncesinde "Long Beach bu sene de Yeni Yıl gecesi

için eğlence ve festival merkezi olma geleneğini sürdürecek ve arabayla suyun üzerinden uçarak su da yüzen bir rampaya inmek ise bugüne kadar kariyerimde yaptığım her şeyin limitlerini zorlayacak. Canlı organizasyonlar her zaman çok daha zor. Fakat hem katılımcılar hem de hayranlar için çok daha heyecanlı. Bu atlayışın başarılı olmasında birçok faktör rol oynayacak. Ben hayatım boyunca hep bu heyecan için yaşadım" açıklamasında bulundu.

Geri Dön