HABER

Otomotiv sektörü İzmir'de buluşuyor

İZMİR (İHA) - İzmir'de 9-12 Mart tarihleri arasında otomotiv devlerini ve sektörün üst düzey temsilcilerini buluşturacak Euro Asia Auto 2006 Fuarı, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 30 ülkeden alım heyetlerini ağırlayacak.

İZFAŞ Expo Center'da bu yıl 2.'si düzenlenecek Euro Asia Auto 2006 Otomotiv Yedek Parça Ticari Araçlar ve Servis Ekipmanları Fuarı'na 15 ülkeden katılım beklendiklerini belirten Master Fuarcılık Genel Müdürü Mustafa Cingöz, Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere 30 ülkeden alım heyetleri getireceğini belirtti.

Fuarın yurt dışında da büyük ilgi gördüğünü söyleyen Cingöz, "Dış Ticaret Müsteşarlığı, Almanya, Fransa ve İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, Ortadoğu; hatta ABD'den alım heyetleri getirecek. Euro Asia Auto 2006 katılımcıları adeta görücüye çıkacak. Dünyanın dört bir yanından alım heyetleri ve profesyonel ziyaretçiler 9-12 Mart tarihleri arasında İzmir'de olacak. Yeni iş bağlantıları ve yatırım kararları, bu fuarda gündeme gelecek. Fuarımız, son yıllarda Avrupa'da kalitesiyle adından söz ettiren Türk otomotiv sektörünün yeni açılımlar yapmasına da önemli katkılar sağlayacak" dedi.

DTM, TAYSAD, Makine Mühendisleri Odası, İhracatçı Birlikleri, İZTO, EBSO, EGOD gibi çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından desteklenen Euro Asia Auto'nun, Dünya Fuarlar Birliği Listesi'ne geçen yıl girdiğini hatırlatan Cingöz, düzenledikleri fuarın dünyanın en iyi otomotiv fuarları arasında yer alma yolunda hızla ilerlediğine dikkati çekti. Cingöz, "Çin, Mısır, İtalya, İran, Ukrayna ve Tayvan'ın da aralarında bulunduğu 15 ülkeden çok sayıda firmanın katılmasının bunun en büyük göstergesi. Fuar kapsamında otomotiv, yedek parça ve yan sanayi sektörlerinin en büyük temsilcilerini, İzmir'de buluşturacağız. Katılımcı bazı firmalar, yeni ürünlerini tanıtacak, sektördeki yenilikler sergilenecek. Fuar, ülke ekonomimize milyonlarca dolarlık katkı sağlayacak. Dünya otomotiv devlerinin üst düzey yöneticilerini İzmir'de ağırlayacağız" şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler