Otoparktaki dayağa ilginç rapor

Antalya'da otoparkta bir genci döven 17 polisle ilgili rapor şaşırttı.

Antalya’da Gezi Parkı eylemlerine katılan biri kız 3 üniversite öğrencisini Büyükşehir Belediyesi kapalı otoparkı içinde döven 17 polisle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişleri tarafından hazırlanan raporun ayrıntılarına Hürriyet ulaştı: Görüntü var tespit yok

Gezi Parkı eylemlerine destek veren 3 protestocu genci Büyükşehir Belediyesi kapalı otoparkı içinde döven 17 polis ve Çallı semtinde 3 Haziran sabahı yaşanan protestoculara demir çubuk, sopa ve taşlarla müdahale eden polislerle ilgili soruşturma tamamlandı.

RAPOR HAZIR

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından görevlendirilen 2 müfettiş iki ayrı olayla ilgili ifade ve deliller ışığında geniş bir rapor hazırladı. Müfettişler Ankara’ya dönüş yaparken, üniversite öğrencileri B.Ö, E.S.O ve İ.A’yı tekme, tokat ve coplarla döven polislerin kimlik tespitlerinin yapılamadığı ortaya çıktı.

KİMLİK TESPİTİ YAPILAMADI

Dayak görüntülerine ilişkin uzmanlar tarafından hazırlanan raporda ortamın karanlık, kameranın sabit olduğu ve görüntü kalitesinin düşüklüğüne vurgu yapıldı. Ayrıca görüntüleri büyütme işlemi esnasında dağılma olduğu için görüntüden fotoğraflamanın da mümkün olmadığı belirtildi. Raporun sonuna ise “Görüntüden kimlik tespiti yapılamamıştır” ifadesi eklendi.

ANKARA’YA GÖNDERİLEBİLİR

Bundan sonraki süreçte dayak görüntüsünün Ankara’da bulunan EGM Kriminal Polis Laboratuarı’na gönderilmesi istenebilir. Burada yapılacak incelemede dayak görüntüsü tespit yapılabilecek düzeye getirilebilirse fotoğraflı karşılaştırmaları yapılarak kimlikleri belirlenen memurlar soruşturma dosyasına dahil edilebilecek.

KURUL TOPLANACAK

Bu süreç devam ederken Antalya Vali Yardımcısı Fuat Ergün başkanlığında toplanan kurul, hazırlanan rapor ışığında kimlik tespiti yapılabilen polisler hakkında karar alacak. Eğer rapor içeriğinde rütbesi başkomiserin üzerinde bir memurun ismi yer alırsa dosya EGM Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilecek. Video ve fotoğraflarla suç işlediği tespit edilen polislere verilecek cezada raporun netice ve kanaat kısmında yer alan ifadeler de büyük önem taşıyor.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
tam kendileri gibi bir rapor hazırlanmış sizlerden daha iyisi beklenemezdi.. ne adaletinize he emniyetinize nede sizin müslümanlığınıza inanırım. yeter artık insanları koyun gibi kandırıyorsunuz yeter sizin gözünüz görmüyor ama biz farkındayız. birtek rezilliğinizi kendiniz görmüyorsunuz. onurlu yaşayın namuslu yaşayın . sizlerinde evlatları var onlara iyi örnek olun.. son olarak keser döner sap döner gün gelir devran döner. Rabbim büyük! ah tabii size göre sadece siz Allah'a inanıyorsunuz.. Allah'a havale ediyorum sizleri.
RAPOR ÇOK DOĞRU.. DÖVÜLEN ÇOCUKLAR, POLİSLERİN HÜVİYETLERİNİ ALIP KAMERAYA GÖSTERMEMİŞLER. YAZIK BİZE, AĞLANACAK HALİMİZ VARKEN ELALEME AKIL VERMEYE ÇALIŞAN YÜZSÜZ BUDALALARIZ. BU UYGULAMALAR, YAPTIRAN SİYASİLERE OY VEREN HALKIMIZI İNCİTMİYOR MU? MERAK EDİYORUM. AMA BİLİNSİN Kİ BU HARMANIN GELİR SONU..
SURİYEDE KENDİ KAFADARLARINI İKTİDAR YAPABİLMEK İÇİN TERÖRİSTLERİ SİLAHLANDIRIP BİNLERCDE İNSANIN KATLİE NEDEN OLAN,GELDİYİ GÜNDEN BU YANA MISIR HALKINI KENDİ UCUBE BEYNİNE GÖRE ŞEKİLLENDİREN BİR YOBAZIN İKTİDARDAN UZAKLAŞTIRILMASI KARŞISINDA DEMOKRASİYİ HATIRLAYIP DİRENİŞ HAKKINI KULLANMASI İÇİN ÇAĞRI YAPARLAR,KENDİ ÜLKEMİZDE DEMOKRASİ,İNSANHAKLARI,HUKUK ADALET UMURLARINDA OLMAZ,ANAYASL GÖSTERİ HAKKINI KULANANLARA PALALARLA,DEMİR SOPALARLA SALDIRANLARI HAKLI GÖRÜP SERBEST BIRAKIR,KOMANDOGİBİ KOŞARAK BİR GENCİN KAFASINA SIKAN POLİSİ BİLE HAKLI GÖRENLER,BUNLARI TESBİT EDECEK ÖYLEMİ,
Binlerce delikanlıya, kin nefret yüklersen çakal sürüsünden farkı kalmaz. Görevin kitleleri dağıtmak olabilir. Tomaları Camış gibi sürdüğünde. ‘’Allah Allah Allah’’ nidası ile insan avı yaptığında. Genç ve çocuklar duvar dibinde yaralı serçe yavrusu gibi titreşip çırpınıp ağlaşırken. Bree insafsız nankör kedi, kim sana iki kaşının ortasına nişan al da vur ’’Yeah Yeah Yeah’’ diye nara at kafa derisini de yüz ateş dansı yap diyebilir. Düşmanlamı çarpışıyorsun. Sende insandın, senide halkın gibi sömürüyorlardı. İnsanlıktan uzaklaştıranlar utanırmı dersin, bu kafayla sen daha çok cahilce gülersin…
SORGULAMA DİYE BİR ŞEY YAPMIYOR BU DİNDAR GEÇİNENLER MÜSLÜMAN HALKLAR.YA HALBUKİ SİZİN DAHA İYİ KÜLTÜRLÜ OLMANIZ LAZIM.TAYYİP DEDİYSE İSRAİL YAPTI TAMAM İSRAİLE SALDIRIR HEPSİ.YA TAYYİP DESE İSRAİL İYİ ÜLKE İSRAİLİ KORURLAR YA BU KADAR CEHALET OLMAZ.ARAŞTIRSALAR BU MÜSLÜMAN HALKLAR BUNLAR OLMUYACAK.ALLAH ŞU ANDA İSLAMA ÖNEM VERMİŞ.VE EYERKİ BU ÇATIŞMALAR SÜRERSE ALLAH KORUSUN YÜCE RABBİM BÜYÜK FACİALAR VEREBİLİR DÜNYAYA…………..AÇSIN HERKES KURANIDA HADİSLERİDE OKUSUN ALAMETLERİN KAÇI OLUYOR.MÜSLÜMANLAR YOLDAN ÇIKMIŞ ÇOĞU.OKUMA DÜŞMANI OLMASIN HİÇBİR MÜSLÜMAN AKLINI BAŞINA TOPLASIN HERKES...
Arkadas bir kisiye 17 kişi saldırırmı bu kadarmi acizsiniz bu kadarmi gidin cocunuzu dövün lan
VURAN ELLERİNİZ KIRILSIN VURAN ELLERİNİZE İNME İNSİN CARPILIN LAN İNSANMİSİNİZ SİZ.. .ADAMIN ORDA ÜSTÜNDE BICAK OLSA ÖFKEYLE SALLASA EN AZ 3 POLİS CAN VERİR BEE ..
bu capulculara az bileeeeeeee devam aslanlarim elleriniz coplariniz dert gormesin
Allah sizlere de yemeyi nasip etsin İnşallah...
BİZ EN İYİSİ MEB MÜFETTİŞLERİNİ GÖNDERELİM ANTALYA'YA..ÖĞRENCİLERİ SINIFA TOPLAYIP GİZLİ TANIKLIK BASKISI YAPAN MÜDÜRLERİ DE GÖNDERSEK OLUR. ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ POLİSLERİNİ BİR ODAYA TOPLAYIP ARKADAŞLARINI TEŞHİS ETTİRSİNLER Bİ GÜZEL..(! ) O RAPORA İMZA ATAN MÜFETTİŞLER AKŞAM YATAĞA GİRİNCE UYUYABİLECEKLER Mİ? O SAATTE O BÖLGEDE GÖREVLİ OLAN POLİSLER BELLİİ DEĞİL Mİ? EE..O ZAMAN TOPLARSIN O BÖLGEDEKİ POLİSLERİ ALIRSIN EŞGALİNİ YAPARSIN TESPİTİNİ..AYIP... AYIP.. AMA YÜREKLERİ KİNLE DOLDURULMUŞ, KAFALARI"F" TİPİ ŞEKİLLENDİRİLMİŞ GÖREVLİLERİNDEN DAHA İYİ HİZMET BEKLEMEK ABESLE İŞTİGALDİR.
buda yeni çıktı kavgalar bıçaklamalar ölümler hep otoparklarda camera şart olmalı mucize gerçekten oldu gördüklerinizi duyduklarınızı unutun arkadaşlar bayankupon diye bir site buldum kadınların açtığı iddaapaylaşım sitesi kadınlar 2 haftada altıyüzelli milyar kazandırmış. hemen siteyi bakın derim zengin olun. BAYANKUPON diye aratın ilk siteye girin.
elleri dert görmesin
Sizlere de nasip olsun İnşallah... tez vakitte nasıl bir duygu olduğunu tüm hücreleriniz ile hissedin....
tespiti yapılanlara nolduki???adam öldüren polis hala serbest ..
siz halen dünyanın dörtbir yanındaki çocuklar için timsah göz yaşları dökmeye devam edin ne bunu yapanın ne müfettişin nede amir ve yöneticilerin müslüman olduğuna inanmıyorum bunların kime yada neye hizmet ettiklerinide anlamış değilim.
BENCE HAKLISIN GECENİM SAAT 4 ÜNDE SIRTÇANTALARIYLA DERSTEN GELEN ÇOCUKLARI DURDUK YERE POLİSİN KOVALAMASI COCUKLARIN POLİSTEN KORKUP KAÇMASI VE OTOPARKA SIĞINMASI(BİŞEY YAPMADIKLARI HALDE)HEPSİ ÇOK SAÇMA :-)
O MÜFETTİŞİN OĞLU OLSAYDI BAKIN NASIL SORUMLULAR ORTAYA ÇIKIP BİRDE CEZA ALACAKTI TEK SUÇUMUZ GARİBAN OLMAK
görüntü yoksa o günkü görevliler belli. o bölgede görevli olanları karşıkarşıya getirsinler. bir tanesi tanınırsa diğerleri zaten çorap söküğü gibi gelir. birbirlerini tanıyorlardır. dayak yiyenerden biri vekil çocuğu olsaydı o geceki bütün polisleri tesbih boncuğu gibi dizdirirdi. yakın geçmişte olduğu gibi... :)
o raporu hazırlayan müfettişler hala o görevdeyseler böyle rapor hazırlamaları çokta garip değil.
bunların allah belalarını verecek
vahşi Türk polisi.Mahkeme tespit yapamamış.Acaba Mahkeme başkanının çocuğu dayak yese genede tespit yapamacaklarmı.
burası türkiye bunlar türk polisi mi.acımasızca dövdükler de türk çocukları mı. bunu tesbit edemeyen müfettiş türk mü yazıklar olsun .
KİM Kİ POLİSİN BU ŞİDDETİNİ DESTEKLER O ALLAHTAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ İMANSIZ BİRİDİR. VİCDANI OLMAYANIN İMANI OLMAZ. ALLAH O KİŞİLERDEN ÇOLUKLARINDAN ÇOCUKLARINDAN MUTLAKA ÇIKARTIR. KİMSENİN AHI YERDE KALMAZ. ALLAH BU DÜNYADA MUTLAKA GÖSTERİR. MUTLAKA. Vicdanını hırstan koru. Hadis-i Şerif
BU KADAR NET GÖRÜNTÜLER VAR AMA KOSKOCA MÜFETTİŞ BUNLARIN KİM OLDUĞUNU TESPİT EDEMEMİŞ ŞİMDİ? GÜLDÜRMEYİN BİZİ YAAA...
ne alaka yahu sizin kadar şerefsizi varmı acaba dünyada diyecek hiçbirşey bulamıyorum iyi yapıyorusnuz bizide diğer arap ülkelerine dönderin az kaldı ha gayret.
Diğer Haberler