HABER

Otoyollarda iş yavaşlatma eylemi başladı

Otoyollarda iş yavaşlatma eylemi başladı

KESK'e bağlı YAPI-YOL SEN'in "ücret artışı, fiili hizmet zammı ve otoyollarla köprülerin ücretsiz olması" talepleriyle düzenlediği, otoyol gişelerinde iş yavaşlatma eylemi başladı.

YAPI-YOL-SEN Genel Başkanı Bedri Tekin, eylemin Adana ve İstanbul'da Çamlıca gişelerinde planlanandan erken başladığını belirterek, "Eylemimiz, saat 19.00'a kadar kesin sürecek. Saat 19.00'da yeniden değerlendireceğiz. Bu saatte, İstanbul için trafik durma noktasındaysa bitireceğiz" dedi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na bağlı tüm birimlerde maaşların diğer memurlara oranla çok daha düşük olduğunu öne süren Tekin, taleplerinin, "ücret artışı, ağır çalışma koşulları sebebiyle fiili hizmet zammı ve köprü ile otoyolların ücretsiz hale getirilmesi" olduğunu söyledi. Tekin, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda çalışanların maaşlarının artırılması için bir yasa taslağı hazırlandığını, çalışanların maaşlarında 800 YTL artış sağlayan bu taslağın Başbakanlık Kanunlar ve Prensipler Genel Müdürlüğü'nde "beklediğini ve henüz bir gelişme kaydedilmediğini" iddia etti.

Bedri Tekin, Mersin, Adana ve Gaziantep gişelerindeki eylemin ise kesin olarak saat 22.00'de sona ereceğini sözlerine ekledi.

GİŞE ÇALIŞANLARI EYLEME DESTEK İSTEDİ

Aydın-İzmir otoyol gişelerinde yapılan iş yavaşlatma eylemi nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Gaziantep'te otoyol gişelerinde görev yapan sendika üyesi personelin iş yavaşlatmalarına rağmen, gişelerde uzun kuyrukların oluşmadığı gözlendi.

Bu arada, gişe çalışanları, araç sürücülerine broşürler dağıtarak eylemlerine destek istedi ve eylemin amaçları hakkında bilgi verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön