Oturma eylemi başlattı! 'Oğlum HDP binasına girdi bir daha çıkmadı'

Diyarbakır'da iki gündür haber alamadığı 21 yaşındaki oğlunun HDP'lilerce dağa kaçırıldığını iddia eden anne Hacire Akar, camını kırdığı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemini sürdürüyor. Akar, 'Ciğerim için buradayım. HDP oğlumu kaçırdı. Oğlum HDP binasına girdi bir daha çıkmadı' dedi.

Yakınları ile HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemini sürdüren anne Akar, yaptığı açıklamada, oğlu kendisine teslim edilinceye kadar eylemini sürdüreceğini söyledi.

20 gün sonra oğlunun düğününü yapacağını belirten anne Akar, "Ciğerim için buradayım. HDP oğlumu kaçırdı. Oğlum HDP binasına girdi bir daha çıkmadı. Ben oğlumu istiyorum. Yerde yoksa gökten de olsa getirecekler oğlumu. Bu binadan çıkmıyorum oğlum getirilene kadar."

Kurban Bayramı'ndan 3 gün sonra oğlunu nişanladığını vurgulayan anne Akar, düğün hazırlıklarını tamamladıklarını, düğün için gün saydıklarını dile getirdi.

'HANİ NEREDE BU HDP'NİN ADALETİ?'

İnsan hakları savunucularına çağrıda bulunan anne Akar, şöyle devam etti:

"Oğlum nişanlı, bayramdan 3 gün sonra nişan yaptık. 20 gün sonra düğünü olacak. Altınlarını aldım, evini döşedim, düğün salonunu kiraladım gelip buraya girmiş. Suyun içine hap koyup vermişler onu bilinçsizleştirip götürmüşler. Eli kınalı damadımı götürdüler. Hani nerede bu HDP'nin adaleti, nerede insan hakları? 20 günlük damat kaçırılır mı? İki çocuğumu daha önce bunlar kaçırıp götürdüler bu üçüncüsü. Her yıl birini götürüyorlar. 16-17 yaşına geldiler mi kaçırıyorlar."

'OĞLUM GELENE KADAR EVİM BURASI'

Daha önce de bir yıl arayla iki oğlunun kaçırılarak dağa götürüldüğünü dile getiren Akar, elindeki tek oğlunun kaçırılmasına yüreğinin dayanmadığını söyledi.

Oğlunun telefonla aranarak partiye çağrıldıktan sonra kendisinden haber alamadıklarını vurgulayan anne Akar, "Ferhat ve Salih'imi kaçırdılar elimde bu damat olan oğlum kalmıştı. Hani nerede insan hakları. Getirin o insan haklarını. Kimse gelip bizimle konuşmuyor, kapıyı kapatmaya çalışıyorlar, izin vermiyorum. Benim oğlum gelene kadar buradayım. Oğlum gelene kadar evim burası. Her gün oğlumu telefonla arayıp çağırıyorlardı. En son telefonu aldık ondan arayan kişi 'İl başkanlığındayım gel.' dedi. Daha sonra oğlum çıkıp buraya geldi ve artık haber alamıyoruz. Oğlum gelene kadar buradayım ya getirecekler oğlumu ya da ben buradan gitmiyorum. Burada gelip bana hakaret ediyorlar, 'Oğlun hırsızların arasındadır.' diye hakaret ediyorlar oysa oğlumu buraya çağırıp kaçırdılar." şeklinde konuştu.

'ZENGİNLER ARKADA DURUYORLAR FAKİRLERİ GÖTÜRÜYORLAR'

Yengesine destek vermek amacıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelen hala Süreyya Aslan da yeğeni getirilene kadar yengesine destek vereceğini söyledi.

Yeğeninin düğünü için gün saydıklarını vurgulayan hala Aslan, şunları kaydetti:

"Yengeme destek olmak için buradayım. Yeğenim ortadan kayboldu, buraya götürmüşler. Duyar duymaz da buraya geldim. Burada bekleyeceğiz. Bir yeğenimi kaybettim, diğerini kaybetmek istemiyorum. Kim canlı oğlunu kaybetmek ister ki biz isteyelim. Yeğenim nişanlıdır, düğününe az kaldı. Bizler düğün gününü beklerken, o heyecanla beklerken bir anda ortadan kayboldu. Biz oğlumuzu istiyoruz, gelene kadar burada bekleyeceğiz. Oğlumuzu HDP'den istiyoruz. Madem ki amacı buysa insan gibi gönüllü olanları götürsünler niye zorla götürüyorlar, fakirleri götürüyorlar. Zenginler fakirleri kullanıyorlar, zenginler arkada duruyorlar fakirleri götürüyorlar." (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
daga çıkarıp örgüte katmışlardır.sonrada ölüsünü getirip askerler oglunu öldürdü deyip askerlere karşı kışkırtıp düşman edeceklerdir.yazık çok yazık.
Akp'nin Hdp'yi kapatma çalışmaları başladı. Milliyetçiletin duygularını okşayıp oy alacağını sanıyorlar. Ama bilmiyorlar ki gerçek milliyetçi sayısı sahtelerden daha fazla. Iyi parti toplam oy sayısı Mhp'den fazla. :)
Çocuğu dağa götürülen diğer anneleri de bu teyzenin yanında görmek istiyoruz , bunlara hak ettikleri dersi verin.
@akin_caliskan2 akın kardeş amma boş yorum yapmışsın...Malum parti'nin dağ kadrosuna adam topladığını sağır sultan bile biliyor..Polyanna gibi bakmayın şu olaya artık..Malum partiye 2014 yılında oy veren kardeş 2016 yılında bombalı saldırıda öldü..Bu herifler dağa kadro sağlamak için savunduğunu söylediği insanları bile öldürür çünkü eşkiya dağda da şehirde de eşkıyadır!.
@kralfatih01 bence sen boş yapıyorsun doğru olan da bu daga cıkarıyor hdp milliyetçiler olarak zaten tayyip erdoganın yanındayız dag faresi hdp ile omuz omuza degiliz
valla teyze sen haklısın ama seni kimse takmaz!! Allah yardımcın olsun!
Kamera kayıtları incelensin.Çanta veya bavulla kim çıktıysa gözaltına alınsın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler