HABER

Oyuncakların içinden sigara çıktı

Konya polisi, Şanlıurfa'dan kamyonda oyuncaklar arasında gelen 200 bin TL değerinde 50 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.

Oyuncakların içinden sigara çıktı

KONYA (İHA) - Sigortasız ve asgari ücretle çalışan kamyon sürücüsünün ise her şeyden habersiz olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, Şanlıurfa'dan Konya ve İzmir'e kaçak sigara gideceği bilgisine ulaştı. Konya-Adana Karayolu'nda Şanlıurfa'dan gelen kamyonları kontrol eden polis, sürücüsünün oyuncak yüklü olması lazım dediği araçta oyuncak yüklü kutuların arasında biner adetlik kolilenmiş halde 50 bin paket kaçak sigara buldu. Kaçak sigaradan habersiz olduğu tahmin edilen sürücü Mehmet L.'nin ifadesi alınarak işlem yapıldı.

Bir firmada sigortasız olarak asgari ücretle çalıştığını belirten kamyon şoförü Mehmet L., "Polisler beni yolda durdurdu, araçtaki yükü kontrol ettiler sigara çıktı. Bana sorduklarında oyuncak yüklü demiştim. Şirketim bana oyuncak yüklü olduğunu söylemişti. Ben de şaşırdım, hiç aklıma gelmezdi. Yükün bir kısmını Konya'ya, bir kısmını ise İzmir'e indirecektim" dedi.

İşçiler tarafından kamyonlardan indirilen kolilerdeki çeşitli markalarda 50 bin paket sigaraya polis el koydu. Sigaraların gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından imha edileceği öğrenildi. Sigaraya gelen zamlardan sonra Türkiye'ye Irak ve İran'dan kaçak sigara girişinin arttığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön