Oyuncu Barış Atay serbest bırakıldı

Twitter'daki paylaşımları nedeniyle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek'ten başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan oyuncu Barış Atay gece yarısı serbest bırakıldı. Barış Atay emniyetteki ifadesinde, söz konusu paylaşımı Yusuf Yerkel'in özür dilemesi üzerine yaptığını belirterek, "Özrünü samimi bulmadım ama daha önemlisi bir suçun karşılığı özür değil yargılanmaktır" dedi.

Oyuncu Barış Atay serbest bırakıldı

Oyuncu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından dün sabah gözaltına alındı. Savılığa sevk edilen Atay, ifadesi alınmadan yeniden emniyete götürüldü. Gece yarısı işlemleri biten Barış Atay, emniyetten serbest bırakıldı.

Barış Atay'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımların ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçundan hakkında gözaltı kararı verildi.

Twitter'daki bazı paylaşımları nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçunu işlediği gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Atay'ın emniyette ifadesi alındı.

Atay, emniyetteki ifadesinde,Twitter adresinin kendisine ait olduğunu ve soruşturma konusu paylaşımlarının da kendisi tarafından yapıldığını söyledi.

"TÜRKİYE HER ŞEYE RAĞMEN HUKUK DEVLETİ"

Barış Atay'ın söz konusu paylaşımını, Yusuf Yerkel'in Soma faciası sırasında tepki gösteren bir maden işçisini tekmelemesi ile ilgili özür dilediğini belirtmesi üzerine yaptığını anlatarak, "Özrünü samimi bulmadım ama daha önemlisi bir suçun karşılığı özür değil yargılanmaktır. Yine sosyal medyada özrün kabul edilmesini toplumsal huzur adına bazı şeylerin sineye çekilmesini ısrarla yazanları görünce ben de Yerkel'in ağlak özrüne ve tavrına istinaden bu süreçte suç işlemiş olan ya da olma ihtimali olanları kast ederek ve Türkiye'nin her şeye rağmen bir hukuk devleti olduğunu düşündüğümden bu tweeti paylaştım.'' dediği öğrenildi.

"HÜKÜMETİ ELEŞTİRMEK YURTTAŞLIK HAKKIDIR"

Atay'ın Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştiren paylaşımlarına ilişkin de ''Afrin coğrafi olarak Suriye'ye aittir ve doğal olarak Suriye halkına...Türkiye'de yaşayan bir yurttaş olarak ailem ile birlikte Antakyalı biri olarak gelişmeleri yakından takip ediyorum. Hükümet politikalarını eleştirmek bir yurttaşlık hakkıdır.'' ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Barış Atay, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Barış Atay Mengüllü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Twitter'deki bazı paylaşımları nedeniyle Suadiye'deki evinde dün sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen Barış Atay, soruşturmayı yürüten savcılıkça telefonunun incelenmesi için emniyete geri gönderilmişti.

efkanbolac

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
ülkede yavaşta olsa adaleti yürütmeye çalışanlar var demekki..
a. hakan çok şey kaybetti farkındamı bilmiyorum yoksa hala borazan çalmaya devammı edecek..
ilkel DEVLETLERE YAKISAN BİR GUC GÖSTERİSİ OLDU..BOŞ VE HAKSIZ YERE...YUH RTIK BU KADARMI GERİ GİTTİK
tuhaf senaryolara dewam..acayip bi ülkeyiz la :)
adam hak eden yargılansın dedi suça bak arkadaş 9yaşındaki erkek çocuga taciz eden yargılanmıyor bile
serbest bırakılmamaliydi...
İnşallah biraz ders almıştır.
şu adamı ve söylediklerini hoş gören polyanna lar neyin kafasındasınız merak ediyorum
helal sana kral adamsın kimse senin kadar özgür cesaretli olamaz
Ya arkadaş adam ne yapmış ta halkı kin ve düşmanlığa sevketmekten gözaltına alınmış? Bu ne ki bazıları sabah akşam ona hain buna bilmem ne sabah akşam hemde neden aynı uygulama onlara yapılmaz? Hukuk herkes için değil mi? Kürtajcı dayı tam tersi yöne tepki koysaydı gözaltına alınır mıydı alınmaz mıydı mesela? Yeter yani hakkaten yeter
gözdagı vermişler
EVET SUÇUN CEZASI YAGILANMAK BUNA YÜREKTEN KATILIYORUZ AMA MALESEF BU ARKADAŞINKİ İŞLENEN ÇİGNENNEN KANUNLARIN YANINDA DEVEDE KULAKTANDA KÜÇÜK KALIR PEKİ YASALAR KANUNLAR EŞKERE ÇİGNENDİ YILLARCA OZAMAN NERDEYDİNİZ SUÇUN CEZASI OZAMANDA ADİL YARGILANMAK DEGİLMİYDİ EY VİJDANSIZLAR.
A HAKAN GERÇEK YÜZÜNÜ YENİDEN AÇIGA ÇIKARDI BENCE
dışarda verilen RESİM gerçekleşmesi dileğiyle hem zafer hem de TAMAM
karakola gidince kıvırdı derler ya tamda bu durum zafer işareti yapan terörist zihniyetli atay için uyuyor, erkek ol ne amaçla yazdığını doğru söyle öyle somada tekmelenenin arkasına saklanma sahtekar
Diğer Haberler