MAGAZİN

Oyuncu Mehmet Ulay'dan şaşırtan Özcan Deniz ve Mahsun Kırmızıgül çıkışı!

Şu sıralar Özcan Deniz ile 'Seni Çok Bekledim' adlı dizide rol alan usta oyuncu Mehmet Ulay, yaptığı açıklamalarla gündem yarattı. Nişantaşı'nda görüntülenen Ulay, sektöre türkücülükten gelen Özcan Deniz ile Mahsun Kırmızıgül’e 'Kıro' benzetmesi yapılmasının doğru olmadığını savundu.

74 yaşındaki Mehmet Ulay, türkücülükten gelen Özcan Deniz ve Mahsun Kırmızıgül’e sektörün ‘kıro’ diyerek ön yargılı baktığını belirterek, "Bu türkücülükten gelenlere maalesef bizim insanlarımız kıro muamelesi yaptılar" ifadelerini kullandı.

'ŞIMARIKLIK YAPTIK, MÜTHİŞ YANILDIK'

Ünlü oyuncu, "Entelektüel, işini yapan, iyi ve çalışan çocuklar bunlar. İkinci defa çalışıyorum Özcan’la. O kadar disiplinli, işine hakim ki. Oyunculuğuna seyirci karar verir. Son derece memnunum. Onlara ‘Alaylılar, Anadolu’dan geliyorlar, sinemayı nereden gördüler?’ falan diye öyle şımarıklık yapıyoruz ama müthiş yanılmışız. Ben de camia da ön yargılı davranmışız" ifadelerini kullandı.

IMG_2445

Son dönemde yıldızı parlayan bazı isimlerin şöhret hastalığına tutulduğunu ve halktan kopuk yaşadığını ifade eden Ulay, "Bazı oyunculara üzülüyorum birkaç sene sonra olmuyorlar" dedi.

'ŞÖHRET KİMSEYE YARAMAMIŞTIR'

Ulay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben bu yaşıma geldim hala oynuyorum. Onlar hiçbir zaman benim yaşımı geldikleri zaman oynamayacaklar. Çünkü başka bir şeye kapılıyorlar. Şöhret kimseye yaramamıştır. Çok okusunlar, hep böyle kalacaklarını zannetmesinler, yaşlanacaklar. Ben 79 yaşındayım. Benim emsalimde az oyuncu kaldı. Bu saatte dede falan oynuyorum, severek de oynuyorum.
IMG_2447

Şöhret geçici, disiplin ve insanlık, adam olmak daha önemli. İnsanlar seni tanıyor diye havalara girmenin gereği yok. Ünlüler, resim çektirmiyorlar, selam vermiyorlar insanlara. O zaman gitme oraya. Oyuncu halktan kopuk olmamalı. Ne kadar yakın olursam halka o kadar iyi. Bizim disiplinimiz tiyatrodan geliyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
aynen haklısın biz toplum olarak her zaman ön yargılı davranıyoruz.Bu ayrımcılığı bir kaldırabilsek işi başarmış olacağız
ratinglerde ilk 15te bile değil dizi
o toplumun kültürüyle ilgili. toplum cahil. evlendirme programları nın reytingleri hep üstte.
Bizim disiplinimiz tiyatrodan geliyor.Harika cok guzel.Ama Tutk sinemasının mihenk tası da yeşilçam ve yeşilçam oyuncularıdır.İşte asıl kavga bu bunu söylememiş Sn Ulay.Maalesef ki yeşilçamlılar ile tiyatrocular arasında da böyle bir mesafe vardır.35 senelik bir oyuncu olarak bunu yazıyorum.Zaten elimizde de bir avuç yeşilçamlı kaldı.Onlar sadece biraz saygı bekliyor.Hatırlanmayı ve de ara sıra da olsa bir yerlerde oynamayı.Ama yeni bir sinemacı kusagı var ve ne yesilçamlıları tanıyor ne de tanımak istiyor.İşte sinemanın esas ayrımcılgı budur.Saygılarımla.
Geri Dön