Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı

Tiyatro ve dizi oyuncusu Orhan Aydın, bir festivale katılmak için gittiği Urla'da gözaltına alındı. Aydın gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Gözaltına alınan tiyatro oyuncusu ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı

Orhan Aydın gözaltına alındığını takipçileriyle paylaştı.

Aydın, Uluslararası Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali için gittiği Urla’da gözaltına alındı. Orhan Aydın’ın Gaziosmanpaşa Savcılığı’nca açılan bir hakaret dosyasından hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu öğrenildi.

orhanaydın

İfadesi alınan Aydın daha sonra serbest bırakıldı. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından Aydın'ın serbest bırakıldığını duyurdu.

ORHAN AYDIN’IN İLK AÇIKLAMASI

Urla’da kaldığı otelin karşısında bir mekanda otururken gözaltına alınan Aydın, “Gaziosmanpaşa Savcılığının verdiği, haberimiz olmadığı bir dosyaya gıyabi tutuklama kararı var. Hastaneye gittim, sağlık raporu aldım. Memur arkadaşlar otele getirdiler, buradan karakola gideceğiz. Karakolda sabahlayacağım gibi gözüküyor. Bunlara alıştık ama böylesi tuhaf!” dedi.

Aydın gözaltına alınmasının ardından ise şunları yazdı:

Capture

"SERBEST BIRAKILDIM.

7.5 saat Karakol ve Savcılık ifadesinin nedeni; Esra Elönü’ye HAKARET.
Bir daha yazayım Esra Elönü’ye HAKARET.
Gazeteci imiş ve de Yazar imiş!
Yanımda durarak, dayanışmalarını ileten tüm insanlığa sevgiyle teşekkür ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
diline sahip çıkmaman dahada tuhaf..turbanlılara hakaret edince tuhaf olmuyor ama..her hakkı kendınde bulan şarlatan seni
Suçunuda biliyor..
denek diktatörlük yok olsa kafan kopmuştu şimdi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer Haberler