HABER

ÖZBEK, terörle mücadele ekipleri tarafından çıkarıldı

ÖZBEK, terörle mücadele ekipleri tarafından çıkarıldı

ANKARA (İHA) - Türk Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, Terörle Mücadele ekipleri tarafından evinde gözaltına alınarak, Emniyet'e götürüldü.

Ergenekon Operasyonu'nun 11.dalgası kapsamında, sabahın erken saatlerinde evinde ve işyerinde polis tarafından arama yapılan Türk Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Özbek, öğle saatlerinde polis tarafından evinden çıkarılarak, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Özbek'in evde olduğu saatlerde, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve beraberindeki bazı sendika genel başkanları ile CHP İstanbul Milletvekili Bayram Meral de eve gelerek, son gelişmeler hakkında bilgi aldı. Özbek ile görüşen Kumlu, hukuka saygılı olduklarını belirtirken, Meral ise operasyonlara tepki gösterdi.

Polis, Özbek'in evinde yaptığı aramada ele geçirilen cd, kaset ve diğer belgelere el koydu. Özbek'in polis tarafından dışarıya çıkarılması esnasında, gözaltıya tepki göstermek için evin önüne gelen Türk Metal-İş Sendikası'na üye işçiler, 'Özbek sen bizim herşeyimizsin', 'Vur de vuralım, öl de ölelim' şeklinde sloganlar attılar. Bazı komşularda, gözaltını alkışlarla protesto ettiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön