Özbekistan’da İmam Buhari Ödülü verilecek

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’in imzaladığı yeni kararname ile, Özbekistan’da İmam Buhari Devlet Ödülü tesis edildi.İmam Buhari Devlet Ödülü, İslam ilmi ve medeniyeti gelişimine büyük katkı sağlamış olan, bugünkü Özbekistan topraklarında doğmuş alim ve bilginlerin hayatı ve eserlerinin araştırılmasında, Özbekistan’ın İslam aleminde daha geniş tanıtımında özel katkıda bulunan kişilere verilecek.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’in imzaladığı yeni kararname ile, Özbekistan’da İmam Buhari Devlet Ödülü tesis edildi.
İmam Buhari Devlet Ödülü, İslam ilmi ve medeniyeti gelişimine büyük katkı sağlamış olan, bugünkü Özbekistan topraklarında doğmuş alim ve bilginlerin hayatı ve eserlerinin araştırılmasında, Özbekistan’ın İslam aleminde daha geniş tanıtımında özel katkıda bulunan kişilere verilecek. Ayrıca kararnameden, Taşkent’te İslam Uygarlığı Merkezine bağlı olan Hadis İlmi Mektebi kurulmasıyla ilgili madde de yer alıyor. Hadis İlmi Mektebi yükseköğretim kurumu olarak hizmet verecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler