HABER

"Özbilgin'i ben öldürmedim"

"Özbilgin'i ben öldürmedim"

ANKARA (AA)- Danıştay 2. Dairesine silahlı saldırı ve Cumhuriyet Gazetesine bomba atılması olaylarıyla ilgili olarak yargılanan Alparslan Arslan, mahkemeye daha önce sunduğu mektubundaki iddialarını tekrarlayarak, "Cumhuriyet Gazetesine bomba atan ben değildim, Mustafa Yücel Özbilgin'i de öldüren kesinlikle ben değildim" dedi.

Danıştay üyeleri ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarla ilgili 7'si tutuklu 9 sanığın yargılanmasına Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Mahkeme Başkanı Mehmet Orhan Karadeniz, sanık Alparslan Arslan'ın mahkemeye gönderdiği mektupda "Cumhuriyet Gazetesine atılan 3 bombayı atan ben değildim, Mustafa Yücel Özbilgin'i de öldüren kesinlikle ben değildim" yazıldığını ifade ederek, Arslan'dan yazılanların kendisine ait olup olmadığını sordu.

Sanık Arslan ise mektuptaki ifadelerin doğru olduğunu belirterek, "Cumhuriyet Gazetesine bomba atan ve saldırıda Yücel Özbilgin'i öldüren ben değildim" dedi.

Karadeniz ayrıca, soruşturmanın genişletilmesi taleplerinin reddine ve esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dava dosyasının cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar verdi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildiğini de açıklayan Karadeniz, duruşmanın 23 Kasım 2006 Perşembe gününe bırakıldığını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler