HABER

Özcan Deniz'e köylülerinden tepki

AĞRI (İHA) - Ünlü Sanatçı Özcan Deniz'in doğduğu ve 3 yaşına kadar yaşadığı iddia edilen Ağrı'nın Eliaçık Köyü sakinleri, Deniz'in aslını ve köyünü inkar ettiğini öne sürdü.

Eliaçık Köyü sakinleri, "Eliaçık köylü olduğumu iddia eden hemşehrilerim yanılıyor. Eliaçık Köyü'nden değil başka bir köydenim" diyen Özcan Deniz'e tepki gösterdi.

Köy sakinlerinden Zeynel Aydın, doğduğu köye hiç gelmeyen Özcan Deniz'in bu sözleri söylemesinin normal karşılanabileceğini söyledi. O dönemlerde Özcan'ın dedesi ve amcalarının, maddi durumları çok kötü olduğu için bir arada kaldığını belirten Aydın, "Özcan Deniz buralı olduğunu nasıl inkar edebilir ki? Tüm köy halkı onun dedesinden babasına kadar hepsini çok iyi tanır. Böyle bir şeyi nasıl söylemiş anlamıyorum" dedi.

Özcan Deniz'in doğduğu evi şimdi mutfak ve ahır olarak kullanan 67 yaşındaki Mahmut Yıldırım da, Deniz'in dedesi, babası ve amcalarının hep bir arada yaşadığını söyledi. Yıldırım, o dönemlerde ailenin maddi durumunun iyi olmadığını, aynı evde Özcan'ın dedesi Bedih Deniz, amcaları Mahmut, Faik, Tevfik, halaları Naile, Saile ve babası Sıddık Deniz'in 2 odalı evde oturduklarını belirtti. Yıldırım, "Tüm köy halkı Özcan'ı değil ama Özcan'ın ailesini iyi tanırız. Kendileri bizim köylüdürler ve bunu tüm Ağrı halkı iyi bilir" dedi.

Özcan Deniz'in babaannesinin kendi öz ablası olduğunu ve kendisinin de Özcan Deniz'in dedesi sayıldığını belirten Nusret Aydın ise sanatçının Ağrılı ve Eliaçık köylü olduğunu inkar edemeyeceğini söyledi. Özcan Deniz'in başka köylerde de akrabalarının bulunduğunu ancak Özcan'ın aile yaşantısının bu köyde devam ettirildiğini belirten dede Aydın, "Özcan Ağrılı ve Eliaçık köylüdür. Bunu kimse inkar edemez. Bizler onu her zaman sevdik ve beğeni ile izledik. Ancak kendisi bir gün olsun doğduğu köye gelmedi. Bunu yapmadığı gibi köyünü de inkar etmesi bizi oldukça üzdü" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön