HABER

Özdağ, savcılığa ifade verdi

Özdağ, savcılığa ifade verdi

ANKARA (İHA) - MHP Genel Başkan adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nacar'ın kendisinin üyeliğiyle ilgili Artvin'in Yusufeli İlçesi'ne bulunduğu suç duyurusu kapsamında, talimatla ifade verdi.

Ankara Adliyesi'ne gelen Özdağ, savcılığa verdiği ifadesinin ardından, çıkışta basına mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kendisi hakkında yapılan suç duyurusun Cumhuriyet tarihinde bir benzeri olmadığını savunan Özdağ, "Muhtemelen MHP üyelerinin yüzde 30'u da benim durumumda. Hatta Devlet Bahçeli'de benim durumumda. MHP içerisinde genel başkanlık mücadelesinde, genel merkez, bu tür anti-demokratik yöntemlere başvuruyor. İlk önce bunu gerçekleştirdiler. Daha sonra biliyorsunuz ki, beni tedbirli olarak partiden ihraç etmek için Disiplin Kurulu'na sevk kararı aldılar. O konuda da hukuk mücadelesini yapıyoruz" diye konuştu.

MHP Genel Merkezi'ndeki bazı parti arkadaşlarını suçlayan Özdağ, "Ankara'da hakimlerin olduğunu düşünerek hareket etseler de doğru adımlar atarlardı" şeklinde konuştu. Gazetecilerin, "Bu durum genel başkan adaylık durumunuzu etkileyecek mi?" sorusu üzerine Özdağ, "Bu durum adaylık durumumu etkilemeyecek" karşılığını verdi. Amacın, genel başkan adayı olmasını engellemeye yönelik olduğunu ileri süren Özdağ, partiden ihraç edilmesi ve disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili kararı da değerlendirdi.

Özdağ, "Bu tedbirli bir sevk, ama biz de bunu yargıya götürüyoruz ve yargı bu konudaki kararı ortadan kaldırarak demokratik mekanizmaların önünü açacak" dedi.
MHP Genel Merkezi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunan Özdağ, şunları söyledi:

"Önümüzdeki kurultayın partimizin kardeşliği ülküdaşlık kurultayı olarak demokratik bir zemin olarak değerlendirilmesini ve tek adam yönetimlerini kurma çalışması içinde olmayalım. Kurultayın en üst organı partinin en üst organıdır. Genel Başkanlar demokratik iradeye saygı göstermek zorundalar. Bunu herkesin anlaması gerekiyor" açıklamasında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön