Özel Fener Rum Lisesi ve Ortaokulu 565 yıldır tüm ihtişamıyla ayakta

Osmanlı İmparatorluğu'nun en yüksek mevkilerinde görev almış pek çok baştercüman, Rum, Eflak ve Boğdan beylerinin eğitim gördüğü Özel Fener Rum Lisesi ve Ortaokulu 565 yıldır eğitim vermeye devam ediyor. Kırmızı tuğlalarıyla dikkat çeken okulun ihtişamlı binası ise havadan görüntülendi.

1454 tarihinde kurulan Özel Fener Rum Lisesi ve Ortaokulu 565 yıldır eğitim vermeye devam ediyor. Sancaklar Yokuşu’nda bulunan okul, Fransa’dan getirtilen kırmızı tuğlalardan yaptırıldığı için halk arasında 'Kırmızı Okul' diye de anılıyor. Kırmızı tuğlalarıyla dikkat çeken okulun ihtişamlı binası ise havadan görüntülendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Fatih İtalyan sekreterine 'peygamberlerin anlatıklarını akla mantığı aykırı buluyorum' demiştir. (Celal Şengör tarafından belgesi bulunmuştur) 2. olarak çomarlar delirecek ama Fatih türbesinde gömülü değildir. Türbenin alt katında bir şapelde lahit üzerinde mumyalıdır.. Vasiyeti böyledir. Ben yeni konstantinapol'üm demiştir.. (araştırınız....)
evet yuzde yuz dogru bilgidir.hatta fatih in seferlerinin hepsi kendisini bizans varisi olsrak gormesinden kaynaklidir.
dimi koca muhterem türkleri sırf makam mevki egosu yüzünden şahlandırmıstır. tövbe yarabbim akıl fikir ver bu beyin fukaralarına sen
Bir de etrafına bak çöp yığını...
Muhteşem bir yapı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler