Özge Ulusoy kimdir?

Özge Ulusoy kimdir?

Özge Ulusoy 3 Şubat 1982'de Ankara'da dünyaya geldi.

Özge Ulusoy, İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümünde ortaokul ve liseyi okumuştur. Üniversitenin de iki senesini burada okuduktan sonra İstanbul’a giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na geçti. Sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü'nde de okuyarak 2007 yılında mezun oldu.

Özge Ulusoy 2001 yılında dünyanın en prestijli model ajanslarından Amerikan Elite Modellik Ajansı'nın düzenlediği bir güzellik organizasyonu olan Elite Model Look'a katıldı ve üçüncü oldu. Özge Ulusoy ,aynı zamanda 2003 senesinin (Miss Turkey) Türkiye Güzellik Yarışması'nda ikinci seçildi.

Özge Ulusoy, 2003 yılında Panama’da yapılan Kâinat Güzellik Yarışması'nda (Miss Universe) Türkiye'yi temsil etti. Ve Cengiz Abazoğlu defilesi ile mankenliğe başladı. Uğurkan Erez ile tanıştı ve onun ajansına geçti. Modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu ve Gamze Saraçoğlu gibi; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango gibi firmalar adına defilelere çıkmıştır.

Başarılı model, 2006'da Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar isimli polisiye dizisinin ilk sezonunda rol aldı. Özge Ulusoy, 2007'de FOX TV'de yayınlanan Senin Uğruna dizisinde Rafet El Roman ile başrolde oynadı. Ardından Arka Sokaklar dizisine tekrar dönen ünlü manken, 2010 yılında ise Star TV'nin "Ateşe Yürümek" isimli dizisinde rol aldı

Özge Ulusoy, 2011 yılında ise ilk sinema filmi olan “Kutsal Damacana: Dracoola”da başrolde oynadı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmada Ünlüler Grubu'nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti'nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Hemen ardından “Bugün Ne Giysem?” yarışmasında yarışmacıları podyuma hazırlama işini üstlendi.

Özge Ulusoy katıldığı, 2011 yılının yazında başlayan “Yok Böyle Dans” yarışmasının finali 9 Ocak 2012 tarihinde yapıldı ve birinciliği kazandı.

4 Haziran 2010 tarihinde Yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlendi. 29 temmuz 2010 tarihinde boşandılar.

Filmleri ve Dizileri: :
2007 - Senin Uğruna(Dizi)
2008 - Dilek Ağacı (Dizi)
2009 - Arka Sokaklar(Dizi)
2010 - Ateşe Yürümek (Dizi)
2011 - Kutsal Damacana: Dracoola(sinema filmi)
2012 - Türk'ün Uzayla İmtihanı(Dizi)
2013 - Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (sinema filmi)

Özge Ulusoy Haberleri