HABER

"Özgürlük", İtalya'da en iyi 2. şarkı seçildi

"Özgürlük", İtalya'da en iyi 2. şarkı seçildi

İtalyan Devlet Televizyonu Rai Uno'da yapılan şarkı yarışmasında, Zülfü Livaneli'nin "Özgürlük" adlı şarkısı "son 50 yılın en iyi 700 şarkısı" dalında 2.'liğe layık görüldü.

İtalyan Devlet Televizyonu Rai Unoda, 21 Aralıkta yapılan şarkı yarışmasında önce 15 ünlü jüri üyesince İtalyada son 50 yılın en iyi 700 şarkısı seçildi. Ardından jüri şarkıları 15e düşürdü. Daha sonra jüri ve halkın katılımıyla 15 parça arasından Zülfü Livanelinin "Özgürlük" şarkısı 2nci oldu. Top model Luisa Corna tarafından İtalyanca seslendirilen "Özgürlük" şarkısıyla birlikte 14 şarkı 2008`de Altın Şarkılar adıyla piyasaya çıkacak.

LİVANELİ'DEN İTALYANLARA TEŞEKKÜR

Zülfü Livaneli, parçasının İtalyada en iyi 2nci şarkı seçilmesi nedeniyle büyük mutluluk yaşadığını belirterek, şöyle konuştu:
"Bir İtalyan dostum aradı ve Rai Unoyu açmamı, şarkımın orada yarıştığını söyledi. Hemen TVyi açıp yarışma programını izlemeye başladım. Belki burada böyle bir yarışma olsa seçilmezdi. İtalyan halkı son 50 yılın şarkıları arasına benim şarkımı koydu. Birinciliği tabi ki bir Türke verecek halleri yoktu. Sahiden inanılmayacak bir şey. Tabii çok mutlu oldum. Türkiyede böyle bir yarışma olsa bir İtalyan şarkısını 2`nci seçerler miydi? İtalyan halkına teşekkür ediyorum"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön