Özlem Zengin kimdir?

Özlem Zengin kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı görevini yürüten Avukat Özlem Zengin, 1969’da Tokat’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Zengin, mezun olduktan sonra bir dönem Amerika'da yaşadı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7'de "Hayatın İçinden"isimli programı hazırlayıp sundu. Aynı yıl mesleği olan avukatlığa geri döndü. AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin ardından, İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yaptı. Bir Dönem Yeni Akit’te yazılar yazan Zengin, 2012 'de, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı' na seçildi. İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi’nin (İKAMER) kurucularından olan Zengin, Kadın ve Demokrasi Derneği’nin de (KADEM) kurucu üyesidir. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği görevini de yürütmektedir.

Özlem Zengin Haberleri

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özlem Zengin'e hakaret eden kullanıcının iddianamesi kabul edildi

Cumhurbaşkanına ve AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan avukat Mert Yaşar hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Mert Yaşar hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Kamu görevlisine hakaret" suçlarından toplam 2 yıl 4 aydan 7 yıla kadar hapsi talep edildi. İddianameyi kabul eden mahkeme, Mert Yaşar'ın tensiple birlikte tahliyesine karar verdi.

Haber 19-03-2021 16:00

AK Partili Zengin: Başı açık olan kadınlar daha avantajlı duruma geldi

AK Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Avukat Özlem Zengin, katıldığı canlı yayında, "Muhafazakar camiamızda başı açık olan kadınlar daha avantajlı duruma geldi." dedi.

Haber 12-03-2021 22:04

Son Dakika: Özlem Zengin'e hakaretten gözaltına alınan kişi tutuklandı

Sosyal medyada AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan M.Y. "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçundan tutuklandı.

Haber 23-02-2021 17:06

Meral Akşener'den Özlem Zengin'e tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "7 Haziran 2015'te damadın abisinin televizyonunda bana 'eşimi aldattığıma' dair imalı bir iftira atıldı. Buna ben susmadım, çok sert bir tavır, tutum aldım, anında konuştum. Bu kadın milletvekilinin (AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin) 'Niye zamanında konuşmuyorlar' dediğini söylüyorum. Bana göre gök kubbeyi aşağıya indirmeye çalıştım. Sonra dördüncü gün sayın Erdoğan beni aradı." dedi.

Haber 23-02-2021 12:08

Özlem Zengin'e sosyal medyadan hakaret eden kişi adliyeye sevk edildi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin hakkında sosyal medyadan hakaret içerikli paylaşım yapan M.Y., emniyetteki sorgusunun ardından Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi.

Haber 23-02-2021 11:45

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e hakaret eden şüpheli gözaltına alındı

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e sosyal medyada hakaret ettiği iddiasıyla Mert Y. adlı şüpheli gözaltına alındı. Şüpheli Mert Y.'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Haber 23-02-2021 01:49

Son Dakika: Özlem Zengin'den hakkındaki hakkındaki hakaret içerikli paylaşıma tepki

Son dakika haberine göre, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, hakkındaki hakaret içerikli paylaşımla ilgili, "Böyle bir olay karşısında bütün kadınların birleşmesi lazım. AK Parti Grup Başkanvekili olarak, bir kadın olarak çok sistematik saldırıya uğruyorum. Bu, yaklaşık iki aydır devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Haber 22-02-2021 16:45

Son Dakika: Bakan Soylu'dan Özlem Zengin açıklaması

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada Özlem Zengin hakkında yapılan paylaşıma ilişkin, "Sosyal medyada kişilik/itibar suikastları, hakaret ve sövgüler sistematik saldırı mekanizması oldu" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Adalet Bakanlığı, AK Parti'li Zengin'e yönelik sosyal medya paylaşımı nedeniyle avukat ve arabulucu Mert Yaşar hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Haber 22-02-2021 15:13

Bakan Gül'den sert tepki: Özlem Zengin'e saldırıyı kınıyorum

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin Hanıma yönelik ahlaksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği neyse yapacaktır” açıklamasını yaptı. Öte yandan AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle Mert Yaşar hakkında soruşturma başlatıldı.

Haber 22-02-2021 08:53

Son Dakika: Gara'daki 13 şehitle ilgili Bakan Akar ve Bakan Soylu açıklama yapacak

Son dakika haberine göre AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Gara'da 13 vatandaşımızın şehit edilmesiyle ilgili dikkat çeken bir gelişmeyi duyurdu.

Haber 15-02-2021 15:46

Hayvan hakları yasasında neler var? AK Partili Zengin duyurdu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, hayvanlara yönelik eziyet, kötü muamele, öldürme gibi eylemlerde hapis cezası öngören hayvan hakları ile ilgili yasa teklifinin iki hafta içinde TBMM Başkanlığı'na sunulacağını söyledi. Uzun süredir beklenen hayvan hakları düzenlemesinde bir evde 3'ten fazla köpeğe yasak da var. Hayvanları işkenceye 4 yıl hapis, sokağa terk edene ise para cezası geliyor.

Haber 03-02-2021 13:15

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin: "Hiçbir siyasi parti darbeyi savunamaz hale geldi"

"Türkiye demokrasisi bedeli şehadetle ödenmiş şekilde 15 Temmuz'dan sonra geri dönüşü olmayacak şekilde darbelerle ilgili süreci benim inancıma göre kapatmıştır"

Yurthaber 17-07-2020 22:48

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin'den Bekaroğlu'nun paylaşımına tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, üç yıl önce katıldığı bir televizyon programındaki açıklamaları üzerinden Alevi vatandaşlarla ilgili kendisine ait olmayan sözlerle yapılan yalan bir haberin, CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu ile Prof. Dr. Metin Günday tarafından sosyal medyada yeniden paylaşılmasına tepki gösterdi.

Haber 28-05-2020 11:09

AK Parti'den infaz düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama

Son dakika haberine göre AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, infaz düzenlemesiyle ilgili “Kadınlarla ilgili suçlar konusunda bilerek gerçeğin çarptırıldığını görüyoruz. Neyin suç, neyin ceza olduğuna mahkeme kurarak Mecliste karar vermiyoruz” dedi.

Haber 10-04-2020 13:58

AK Parti'den Nail Noğay açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın sosyal medya hesabından bir vatandaşa hakaret içeren paylaşımıyla ilgili, "Bunun sonuna kadar takipçisiyiz. Nail Bey'in hakkında hukuken yapılabilecek ne varsa sonuna kadar yapacağız. Mümkünse de memuriyetten atılmasıyla ilgili gayret sarf edeceğiz." dedi.

Haber 09-04-2020 17:52

TBMM Genel Kurulu

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "İsrail medyası tarafından MİT Başkanı'na yönelik hedef göstermeyi, tutumu ve ithamı kabul etmemiz mümkün değil" - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "İktidar, muhalefet konunun takipçisiyiz. Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti'nin MİT Başkanı'nı tehdit edemez" - İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: - "(Belçika'da terör örgütü PKK'ya ilişkin mahkeme kararı) Bu kesinlikle kabul etmeyeceğimiz bir karardır. Kararı reddediyoruz, şiddetle kınıyoruz. Bu skandal karar asla cevapsız kalmamalıdır"

Haber 29-01-2020 17:44

ABD Senatosu'nda kabul edilen Ermeni karar tasarısına 4 partiden tepki

TBMM Genel Kurulu'nda dört parti Amerika Birleşik Devletleri Senatosu'nda alınan sözde Ermeni soykırımı tasarısına tepki gösterdi. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, ABD Senatosu'nun, 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan bir karar tasarısını kabul etmesine ilişkin, "Bu karar bizim için yok hükmündedir." dedi.

Haber 12-12-2019 23:16

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın TBMM'deki konuşması büyük tepki çekti!

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın yeğeni olan HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın Meclis’te yaptığı konuşma büyük tepki çekti. Öcalan'ın, "Bu devletin geleneğidir, Kürt olunca talan, nüfus planlaması ve asimilasyon en büyük pratiğidir." ve "Kendi Kürt meselenizi çözmediğiniz için Çin'de Uygur Türklerine yapılan zulmün karşısında duramıyorsunuz; yumuşak karnınızdır." ifadeleri Genel Kurul'da tartışmaya neden oldu.

Haber 12-12-2019 15:26

Sakarya'da CHP'li Özkoç'un ifadelerine tepki

Sakarya'da CHP'li Özkoç'un ifadelerine tepki

Haber 21-11-2019 14:49

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Saldırı zihniyeti Türkiye için üzüntü verici"

"(Özlem Zengin'e yönelik ifadeler) Bunlar 'Susturun' diye başlarlar, 'Haddini bildirin.' diye devam ederler daha sonra da işi darbe destekçiliğine vardırırlar" - "Bu saldırı zihniyetinin maalesef Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde CHP Grup Başkanvekili'nin şahsında somutlaşması bizim için şaşırtıcı değil ama Türkiye için tabii ki üzüntü verici bir durumdur" - "Sureta demokrat gibi gözüküyorlar, sureta hayat tarzlarına saygılıymış gibi gözüküyorlar fakat en kritik durumda içlerindeki Yassıada zihniyetini dışa vuruyorlar" - "Bugün demokrasiye bağlı bir ordumuz, demokrasiye bağlı bir yargı kurumumuz var fakat değişmeyen tek şey ruhunda, damarlarında bu vesayetçi, tehditkar siyasetin dolaştığı tek unsur, tek kurum olarak Cumhuriyet Halk Partisi kalmaya devam ediyor"

Haber 20-11-2019 20:36

AK Parti'li Özlem Zengin: Cumhuriyet kadını üzerinden kadına yönelik şiddet var

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CHP'li Engin Özkoç'un kendisiyle ilgili sözleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak, "Merve Kavakçı'ya yemin ettirilmesin diye yasakçı zihniyetin sloganı olan bir cümledir bu ifade. Ben dahil olmak üzere bütün arkadaşlarım rahatsız oldu. Bu kendiliğinden gelinen bir nokta değil. Bir süredir Cumhuriyet kadını üzerinden kadına yönelik bir şiddet var" dedi.

Haber 20-11-2019 20:04

CHP'li Engin Özkoç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirilerine cevap verdi. Özkoç, "Bizi başka gündem konularına çekerek asıl gündem konusundan uzaklaştıramazsınız. Biz halkımızı türbanı ile başörtüsü ile başı açık olan kadınları ile kucaklıyoruz" dedi.

Haber 20-11-2019 17:04

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Çocuk meselesi, kadın meselesi olarak görülüyor. Oysaki çocuklar kadına ve erkeğe beraber emanet. Topluma, hepimize emanet" - CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Çocuklarımızın, çocuk işçiliği ve çocuk istismarına karşı korunması gerekmektedir. Çocuklarımızın geleceğinin garanti altına alındığı bir sosyal devletin oluşturulması gerekmektedir"

Haber 20-11-2019 16:12

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Çocuk meselesi, kadın meselesi olarak görülüyor. Oysaki çocuklar kadına ve erkeğe beraber emanet. Topluma, hepimize emanet" - CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Çocuklarımızın, çocuk işçiliği ve çocuk istismarına karşı korunması gerekmektedir. Çocuklarımızın geleceğinin garanti altına alındığı bir sosyal devletin oluşturulması gerekmektedir"

Haber 20-11-2019 16:12

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Çocuk meselesi, kadın meselesi olarak görülüyor. Oysaki çocuklar kadına ve erkeğe beraber emanet. Topluma, hepimize emanet" - CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Çocuklarımızın, çocuk işçiliği ve çocuk istismarına karşı korunması gerekmektedir. Çocuklarımızın geleceğinin garanti altına alındığı bir sosyal devletin oluşturulması gerekmektedir"

Haber 20-11-2019 16:12

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Çocuk meselesi, kadın meselesi olarak görülüyor. Oysaki çocuklar kadına ve erkeğe beraber emanet. Topluma, hepimize emanet" - CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Çocuklarımızın, çocuk işçiliği ve çocuk istismarına karşı korunması gerekmektedir. Çocuklarımızın geleceğinin garanti altına alındığı bir sosyal devletin oluşturulması gerekmektedir"

Haber 20-11-2019 16:12

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Çocuk meselesi, kadın meselesi olarak görülüyor. Oysaki çocuklar kadına ve erkeğe beraber emanet. Topluma, hepimize emanet" - CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Çocuklarımızın, çocuk işçiliği ve çocuk istismarına karşı korunması gerekmektedir. Çocuklarımızın geleceğinin garanti altına alındığı bir sosyal devletin oluşturulması gerekmektedir"

Haber 20-11-2019 16:12

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Çocuk meselesi, kadın meselesi olarak görülüyor. Oysaki çocuklar kadına ve erkeğe beraber emanet. Topluma, hepimize emanet" - CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Çocuklarımızın, çocuk işçiliği ve çocuk istismarına karşı korunması gerekmektedir. Çocuklarımızın geleceğinin garanti altına alındığı bir sosyal devletin oluşturulması gerekmektedir"

Haber 20-11-2019 16:12

AK Parti'li Zengin ve CHP'li Özkoç'un tartışması tutanaklarda

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasında yaşanan tartışma, tutanaklara geçti.

Haber 20-11-2019 14:47

TBMM Genel Kurulunda AK Parti ile CHP arasında gerginlik

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CHP'li Mahmut Tanal'ın eleştirilerine, "Dış politika diyorsunuz ya Bülent Ecevit değil miydi Clinton'un karşısında el pençe duran? Geldiğimiz seviyeye baktığımızda bunları söylerken biraz haya etmek lazım" karşılığını verdi - CHP Grup Başkanvekili Özkoç'un, "Bülent Ecevit'le ilgili konuşmak sizin haddiniz değildir" ifadesine tepki gösteren Zengin için TBMM Başkanvekili Celal Adan'a, "Lütfen bu hanımefendiye haddini bildirin" sözleri gerginliğe neden oldu

Haber 19-11-2019 21:03

TBMM Genel Kurulu

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: - "DEAŞ bir terör örgütüdür ve hiçbir Batı devleti Türkiye kadar DEAŞ'ın hedefi olmamıştır. Türkiye bu örgütle mücadele etmiştir, etmektedir" - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "DEAŞ'ı yaratan akılla, Türkiye ile DEAŞ arasında paralellik kurmaya çalışan akıl aynı akıldır"

Haber 15-10-2019 19:27

TBMM Genel Kurulu toplandı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "Belediye şirketlerinin başına gelecek kişinin, seçilmiş belediye başkanı yerine belediye meclisleri tarafından belirlenmesi için alınan karar, yerel sivil darbedir" - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Herkes hak ettiği kadar yönetmeye devam etsin. Bu kadar seçim kazandık, bu kadar hava civa yapmadık"

Haber 26-06-2019 16:28

TBMM Genel Kurulu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: "Sayın Mehmet Tevfik Göksu Trabzonluları itham eden aleni bir cümle kullanmıyor. Rahatsız olan Trabzonlu arkadaşımız varsa biz de bundan rahatsızlık duyarız" - CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: - "Trabzon'da yaşayan insanlarla ilgili Rum, Pontus algısını yaratmaya çalışıyorsunuz"

Haber 15-05-2019 17:37

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin:

"(Ankara'daki yasa dışı gösteride taciz iddiası) Keşke kadın polis çağırsaydı ve kadın polisler olaya müdahil olsalardı. O zaman böyle bir hadise olmazdı"

Haber 06-03-2019 17:08

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin:

"(Ankara'daki yasa dışı gösteride taciz iddiası) Keşke kadın polis çağırsaydı ve kadın polisler olaya müdahil olsalardı. O zaman böyle bir hadise olmazdı"

Yurthaber 06-03-2019 17:07

Karayolları Trafik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik teklifi Genel Kurulda

RTÜK'ün, Fox Tv ve Halk Tv'ye verdiği cezalarla ilgili tartışma yaşandı - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "RTÜK, kanunların kendisine imkan verdiği yaptırımları uygulamıştır" - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "Yandaş olmayan medyanın bu şekilde susturulacağı, muhalefetin bu şekilde sindirileceği zannediliyorsa vallahi de billahi de sinmeyeceğiz" - HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: - "Bu tablo, doğrudan muhalefeti engelleme, medyayı baskı altına alma olarak yorumlanabilecek bir uygulamadır"

Haber 26-12-2018 21:44

Karayolları Trafik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik teklifi Genel Kurulda

Teklifin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "Burada buz gibi, bal gibi parti devleti vardır ve millet bundan rahatsızdır" - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Bu ülkede hiç kimse tek parti hükümetleri ile AK Parti'yi özdeş hale getiremez, bunu söyleyemez"

Haber 26-12-2018 19:39

"Yerel Seçimler 2019'a Doğru"

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Önümüzdeki günlerde yerel seçimler var. Türkiye'de 2018 yılına kadar bin 550 civarında yerel yönetim vardı, şimdi bu sayı bin 364 oldu, azaldı. Bu gösteriyor ki, çok insana, gençlere, kadınlara alan var" - "Sahici bir hikaye ve o hikayenin devamında siyasete girmek bence anlamlı. 'Ben milletvekili olmak ve siyasete girmek istiyorum' demek kafi değildir" - "Türkiye'de başörtüsü meselesi bence kendi sembolik anlamının dışında hukuk içerisinde kalarak, siyasetle çözülmüş muazzam bir hikayedir"

Haber 19-10-2018 18:10

Terörle mücadele düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Teklifle, valilere getirilen yetkiyle valilerin yetkileri somutlaştırıldı, yetki alanlarının altı çizildi"

Haber 23-07-2018 20:22

Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda

TBMM Adalet Komisyonu'nda AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında başörtüsü tartışması yaşandı - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Başörtüsü özgürlüklerinin verilmesinde hiçbir dahli olmayan bir partinin bu konuda demokrasiye dair ahkam kesmesini hakikaten anlamakta zorlanıyorum" - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "Siz, (bunu Türkiye'ye siz yaşattınız) diyorsunuz. Türkiye'ye bunu Türkiye üzerinde oyun oynayan, tezgah kuranlar yaşattı"

Haber 19-07-2018 19:09

Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "OHAL'i bitirmek demek, adını değiştirmek değildir. Önümüzdeki kanun teklifi, OHAL'in ismini kaldırır cismini bırakır" - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Milletimizin önüne çıkıp anlattığımız her şeyde samimiyiz. Bugüne kadar kapının önünde farklı arkasında farklı konuşmadık" - MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk: - "Türk coğrafyası öteden beri terör coğrafyası haline getirilmeye çalışıldı ama biz buna izin vermedik ve vermeyeceğiz" - İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı: - "Türkiye, darbelerle imtihan olmuş bir ülkedir. 15 Temmuz'a karşı halkın ve siyasetin aldığı tavır da artık Türkiye'de hiçbir suretle darbe yapılamayacağının en önemli delilidir"

Haber 19-07-2018 13:23

Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Türkiye'nin bir daha asla FETÖ gibi bir terör örgütüyle yüz yüze gelmemesi, mevcut terör örgütünün tamamen ülkeden kazınması ve muhtemel başka terör örgütlerinin uygulayacakları eylemler ve planlarla ilgili olarak hukuki düzenlemelerin bir geçiş dönemi süreci içerisinde olması gerektiğine inandığımız için böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyduk" - "OHAL içerisinde temel anlamda darbeyle alakalı, bunu yapan FETÖ'nün önlenmesiyle ilgili çok fazla girişim olmakla beraber Türkiye'nin bir geçiş sürecine ihtiyacı olduğu kanaatindeyiz"

Haber 19-07-2018 11:17

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Kadın, gözünde morluk varken kafasını duvara vurduğunu söylemesin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlarından olan Özlem Zengin, 'hiçbir kadının gözünde morluk varken kafasını duvara vurduğunu söylememesini' istedi. Zengin, Türkiye'nin 'kadına şiddette inanılmaz bir gelişim kaydettiğini' savunurken "Aslında Türkiye'de şiddet sayısında artış yok" dedi.

Haber 29-11-2017 09:49

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: En iyi fikirlerim hep bulaşık yıkarken aklıma gelir

Bingöl'de, Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 81 ilin kadın girişimcilerin katımıyla yapılan 'Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Özlem Zengin, "Fikirler kolay zamanda gelmez. Hep zor zamanda gelir. Kadınların hayatı da hep böyledir. Samimiyetle söylüyorum, en iyi fikirlerim hep bulaşık yıkarken aklıma gelir" dedi.

Haber 27-09-2017 09:09

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zengin: 'Evet' çıkarsa önce iki madde değişecek

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Özlem Zengin, referandumda 'evet' çıkması durumunda 2019'dan önce değişecek 2 maddeyi açıkladı.

Haber 14-03-2017 04:44

Canlı yayını terk ettiren Erdoğan tartışması

Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu Ülke Tv'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. AKP İstanbul Milletvekili Özlem Zengin'le tartışan Bayramoğlu stüdyoyu terk etmek istedi

Haber 11-06-2015 14:20