HABER

Öztürk Yılmaz'ı ofisinde bıçaklamıştı! 'Kimden talimat aldın?' sorusuna yanıt verdi! İnternetteki son aramaları dikkat çekti

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, çarşamba günü ofisinden bıçaklı saldırıya uğramış ve hastaneye kaldırılmıştı. Yılmaz'ı 4 yerinden bıçakla yaralayan saldırgan kaçmaya çalışırken Bolu'da yakalanarak Ankara'ya getirilmişti. İlk ifadesine ulaşılan zanlı sorguda 'Kimden talimat aldın?' sorusunu yanıtladı. Cep telefonu da incelenen saldırganın internette son yaptığı aramalar ise dikkat çekti.

7 Aralık Çarşamba günü Ankara'nın Çankaya ilçesinden yer alan Yenilik Partisi Genel Merkezi'nde partinin kurucusu Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı. Olay yerinden kaçan saldırgan S. K. Bolu'da otobüs terminalinde yakalandı. Ekipler saldırganı sorgulamak için tekrardan Ankara'ya getirdi.

İÇ2

ARAMALARI DİKKAT ÇEKTİ

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayarak yaralayan Serhat K., adliyeye sevk edildi. Cep telefonunda yapılan incelemede, internet üzerinde '1,5 milyon dolar kaç TL eder' diye ve 'adam öldürme' ile 'yaralama' suçlarının cezasına ilişkin araştırma yaptığı ortaya çıkan Serhat K., ifadesinde, Yılmaz'ı devlet büyüklerine yönelik sözleri nedeniyle bıçakladığını ve kimseden talimat almadığını ileri sürdü.

Yenilik Partisi Genel Başkanı, 26'ncı ve 27'nci dönem Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, 7 Aralık'ta kendisiyle görüşmek için parti genel merkezine geldiğini belirten Serhat K. tarafından bıçaklandı. Yılmaz, kalçasından yaralanırken, saldırgan ise kaçtı. Öztürk Yılmaz, özel hastaneye kaldırılarak tedaviye alınırken, şüpheli Serhat K. ise Bolu Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde yakalanarak gözaltına alındı. Ankara'ya getirilen Serhat K., emniyetteki işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi mahkemece tutuklandı.

A1

'KİMSEDEN TALİMAT ALMADIM'

Serhat K., emniyetteki ifadesinde, Öztürk Yılmaz'ı sosyal medya hesabından devlet büyüklerine yönelik paylaşımları nedeniyle bıçakladığını ileri sürerek, "Ben bu olayla ilgili herhangi bir kimseden talimat almadım. Olayı kendi düşüncem ve iradem ile yaptım. Ankara'ya gelme amacım Öztürk Yılmaz'ı yaralamak içindi. Bu olayla ilgili hiç kimseden maddi destek almadım. Zaten olayı gerçekleştirdikten sonra AŞTİ'ye geldiğimde cebimde 225 lira param vardı. Bunun 200 lirasını otobüs parası verdim. Üzerimde başka para yoktu. İstanbul'a gittikten sonra ailemi görüp daha sonra teslim olacaktım. Olayı gerçekleştirdiğim için pişmanım" dedi.

A2

ARAMALARI DİKKAT ÇEKTİ

Serhat K., cep telefonunda yapılan incelemede; arama motorunda çıkan '1,5 milyon dolar kaç TL eder' araması ile ilgili soruya, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla '1,5 milyon dolar' yazmış olabileceğini söyledi. Yine arama motorunda 'nitelikli adam öldürme' ve 'kasten yaralama' suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da "Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. 'Adam öldürme' suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. 'Kasten yaralama' suçunu araştırdım ve içeriğini okudum" yanıtını verdi.

WHATSAPP DURUMU SORULDU

Olayın olduğu gün saat 16.07’de 'WhatsApp' durumu mesajında 'Ya devlet başa ya kuzgun leşe' yönündeki paylaşımı sorulan Serhat K. "Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur" dedi.
Serhat K., sosyal medya hesaplarında birlikte çok sayıda fotoğrafı bulunan T.B. adlı kişinin kim olduğu yönündeki soruya da "T.B. isimli şahsı yaklaşık 6 yıldır İstanbul’dan tanırım. Kendisi hemşerim olur, esnaftır. Denk geldiğimizde görüşürüz, aramızda ticari herhangi bir ilişki yoktur. Tanışıklık dışında da herhangi bir şekilde bir ilişkimiz yoktur. En son Ankara’ya gelmeden önce telefonda görüştüm. Öztürk Yılmaz’a yönelik bıçaklama olayıyla T.B.’nin bir ilgisi ve haberi yoktur. T.B.’den bu konu ile ilgili herhangi bir talimat almadım" cevabını verdi.

İÇ1

MUSUL BAŞKONSOLOSLUĞUNA YAPILAN SALDIRIDA 101 GÜN ALIKONULMUŞTU

Öztürk Yılmaz, yurt dışında sırasıyla Kırgızistan Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği'nde Müsteşar olarak görev yaptı. 15 Temmuz 2013 tarihinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosu olarak atandı. Yılmaz, 11 Haziran 2014 tarihinde DEAŞ tarafından Musul Başkonsolosluğu'na yapılan baskın sonrası 43 kişiyle birlikte 101 gün boyunca alıkonulmuştu.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler