HABER

"Özürlüler ihmal ediliyor"

VAN (İHA) - Van'da, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde valilik önünde toplanan özürlüler Vali Yardımcısı Salih Altınok, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Abidin Kasapoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Mirhaç Kaya ile birlikte Atatürk anıtına çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Derneğe yaptıkları katkıdan dolayı Vali Yardımcısı Altınok ile SYDV Müdürü Kaya'ya özürlüler tarafında birer teşekkür plaketi verildi. Tören alanında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Kasapoğlu, sadece şehir merkezi ile bir kaç ilçede yaptıkları alan taramasından bin 654 zihinsel, bedensel ve görme özürlü tespit ettiktlerini söyledi.

Kasapoğlu, yapılacak geniş çaplı alan taramasından bu sayının daha da artacağını belirterek, "Bu insanlar toplumun birer parçasıdır. Biz istesek de istemesek de toplumdan silip atamayız. Kıyafetleri belki düzgün olmayabilir ancak bunlar toplumun en dürüst insanlarıdır" dedi. Vali Yardımcısı Altınok ise stresli geçen günlük çalışma hayatında toplum olarak özürlüleri ihmal ettiklerini belirterek, "Devlet olarak bu insanlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini isterim" diye konuştu.
Dernek tarafından maddi durumu iyi olmadığı belirtilen 65 özürlüye toplam 650 milyon liraya bayram şekeri, kolanya ile her özürlüye de ayrıca 50 milyon lira bayram harçlığı dağıtıldı.

Verilen bayram yardım ile harçlık Vali Yardımcısı Salih Altınok, SYDV Müdürü Mirhaç Kaya ile Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Abidin Kasapoğlu tarafında verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön