HABER

Paffett Honda'ya geçiyor

Alman Autosport dergisi, önümüzdeki birkaç gün içinde, Garry Paffett'in Honda'nın yeni test ve yedek pilotu olduğunun duyurulacağını ileri sürdü. Paffett son birkaç haftadır Honda ile görüşmelerde bulunuyordu. McLaren kaynakları, İngiliz ekibinde test pilotu olan Paffett'ın bu yıl kontratının sona ereceğini hatırlatarak, ayrılmak istediği takdirde takımdan gidebileceğini söylemişti.

Eski Red Bull Racing pilotu Christina Klien'ın Honda'nın test aracında kalacak olmasına karşın, Paffett'in McLaren gibi başarılı bir takımla çalışma tecrübesinin Honda tarafından önemli bir kazanım olarak görüldüğü belirtiliyor.

Honda Racing yakın bir kaynak Autosport dergisine yaptığı açıklamada, "Şu an üst sıralarda olan bir Formula 1 takımıyla yakından çalışan ve bu takımda tecrübe kazanan bir pilotun tercih edilmesi, bizim ileriye dönük planlarımız açısından oldukça faydalıdır" ifadelerini kullandı.

Paffett'ın gelecek yıl Jenson Button ve Rubens Barrichello'nın yanında çalışacağı kaydedilirken, Honda'nın şu anki test pilotu Anthony Davidson'ın yarış pilotu olarak Super Aguri'ye geçmeye hazırlandığı belirtiliyor.

Testlere getirilen sınırlamaların ardından McLaren'ın, gelecek sene tek bir test pilotu ile sezona devam edeceği tahmin ediliyor.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön