Pakistan'da bombalı iki saldırı: 20 ölü

LAHOR (İHA) - Pakistan'ın Lahor kentinde bu sabah meydana gelen iki ayrı bombalı saldırıda en az 20 kişinin öldüğü bildirildi.

Bombalardan biri şehir merkezindeki Federal Soruşturma Ajansı yakınında patladı. Patlama nedeniyle çok katlı binada ve yakınlarındaki binalarda ciddi maddi hasar meydana gelirken, 50 kişinin yaralandığı ve enkaz altında halen insanların olduğu bildirildi. Polis yetkililerinden Tarık Perviz, "Enkaz altında kalan yaralıları kurtarmaya çalışıyoruz" dedi. Mahalli yetkililerden Rıdvan Basır ise, patlamada 18 kişinin öldüğünü söyledi.

İçişleri Bakanı Hamid Nevaz, patlamanın bomba yüklü araçtan kaynaklandığını belirtti. Polis de olayın intihar saldırısına benzediğini açıkladı.
Şehirde merkezden 10 kilometre uzaklıkta yine bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi. Bu saldırıda da 2 çocuğun öldüğü açıklandı. Saldırının bir reklam ajansının girişinde yapıldığı kaydedildi.

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref saldırıları kınadı. Pakistan'da bu sene intihar saldırılarında büyük artış olurken, saldırılarda 500'den fazla kişi hayatını kaybetti.