HABER

'Palalı' saldırgana 3 yıl hapis cezası

Gezi Parkı olayları sırasında Taksim Talimhane'de eylemcilere 'pala' ile saldıran Sabri Çelebi 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Çelebi'yi 4 kişiyi kesici aletle yaraladığı gerekçesiyle toplam 3 yıl hapis cezasına çarptırırken, sanıklardan Murat Ertik'e de bir kişi yaraladığı gerekçesiyle 9 ay hapis cezası verdi. Sanık Sabri Çelebi, duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi aracılığıyla katılırken, ifadesi dikkat çekti.

Gezi Parkı eylemlerinde Taksim'de gösteri yapan gruptakilere palayla saldırdığı iddiasıyla yargılanan Sabri Çelebi'nin de aralarında bulunduğu 4 sanık hakkında karar çıktı. Mahkeme Çelebi'yi 4 kişiyi kesici aletle yaraladığı gerekçesiyle toplam 3 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanıklardan Murat Ertik'e de bir kişiyi yaraladığı gerekçesiyle 9 ay hapis cezası veren mahkeme, diğer sanıkların beraatine hükmetti.

İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Sabri Çelebi, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı. Çelebi son savunmasında, "Kimseye saldırmadım. Onlar bize saldırdı. Kendimizi koruma amaçlı hareket ettik" dedi. (DHA)

Geri Dön