HABER

Palandöken'de turizm

ERZURUM (İHA) - Dünyanın sayılı büyük kayak pistlerine sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, bu kış sezonunda rekor oranda turist bekliyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda beklenilen oranda karın yağmaması nedeniyle sezon açılışı ertelenmek zorunda kalınan Palandöken'e önümüzdeki haftadan itibaren Belçika, Ermenistan, Ukrayna, İran ve Rusya'dan turist kafilelerinin geleceği bildirildi.

Yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan Palandöken Kayak Merkezi'ne bu sezon yerli ve yabancı yaklaşık 100 bin turistin gelmesi bekleniyor.

Palandöken'de bulunan Dedeman, Polat Renaıssance ve Tourinn Palan otellerinin yöneticileri, yurtdışı bağlantılı kafilelerini hava koşullarının elverişli olması halinde müzik eşliğinde karşılamaya hazırlanıyor.

Palandöken Turizm Konseyi Başkanı Fuat Kulaçoğlu, son iki hafta içerisinde dağa yeterince kar yağışının gerçekleştiğini, sezonun hareketli geçmesi için de her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Palandöken'de gerekli tüm altyapı çalışmalarının tamamlandığını anlatan Başkan Kulaçoğlu, çığ önleme sistemi ve yapay kar makinelerinin dünyaca ünlü birçok kayak merkezinde bile bulunmadığını bildirdi.

YILBAŞI FİYATLARI Yeni yıla Palandöken'de girmeyi amaçlayan yerli ve yabancı turistler için otellerde günlük yılbaşı tarifeleri şöyle:

Polat Renaıssance Otel: Zengin mönü, canlı müzik, oryantal ve İstanbul'dan gelecek Topkapı Orkestrası yılbaşı gecesi konser verecek. 224 oda ve 693 yatak kapasiteli Polat Renaıssance Otel'de yılbaşı gecesi kişi başı fiyat 195 milyon lira.

Dedeman Otel: Zengin mönü, oryantal, canlı müzik, orkestra ve yerel sanatçılar. 183 oda ve 603 yatak kapasiteli Dedeman Otel'de yılbaşı gecesi kişi başı fiyat 140 milyon lira.

Tourinn Palan Otel: Zengin mönü ve canlı müzik eşliğinde ünlü sanatçı Murat Yıldız, yeni yıla Palan Otel'de konser vererek girecek. Piyanist Atilla Yelken ve İstanbul'dan gelecek olan dansöz Burcu da yılbaşı gecesi Palan Otel'de sahneye çıkacak. 160 oda ve 500 yatak kapasiteli Palan Otel'de yılbaşı gecesi kişi başı fiyat 90 milyon lira.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön