HABER

Pamukkale'de sabah ayini

DENİZLİ (İHA) - Türk Presbiteryen ile Amerikan Presbiteryen Kiliseleri mensupları ile Güney Koreli Moon Tarikatı üyeleri, pazar sabahı Pamukkale Hierapolis Antik Kenti'ndeki Aziz Filipescu Kilisesi'nde ayin yaptılar.

İki ayrı grup halinde Aziz Filipescu Kilisesi'ne gelen Hıristiyanlar kendi inançlarına göre dua ettiler. İstanbul Presbiteryen Kilisesi papazı İlhan Keskinöz ile Amerikan Presbiteryen Kilisesi Papazı Bruce Mc Dowell'in yönettiği ayine, 9 ABD vatandaşı katıldı. Yaklaşık bir saat süren ayinden sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Papaz İlhan Keskinöz, böyle etkinliklerin Türkiye'nin dışarıdaki intibasını değiştireceğini ileri sürerek, "Batılılar böyle ayinlere katılıp ülkelerine döndükten sonra Türkiye'deki hoşgörü ortamını anlatıyorlar ve bizim lehimize propaganda yapıyorlar" dedi.

Uzun bir süredir Türkiye'nin gündeminde olan Moon Tarikatı üyesi 25 kişilik grup ise ilginç hareketleri ve şarkıları ile dikkat çekti. Önce yetkililerden izin alan Güney Koreliler yaklaşık bir saat süreyle ayin yaptılar. Güney Koreliler ayinin bitmesinin ardından ABD'li Hıristiyanlarla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ayinin bitmesinin ardından, Denizli Vali Yardımcısı Musa Uçar ile görüşen Presbiteryen Kilisesi mensupları kendilerine gösterilen kolaylıktan dolayı teşekkür ettiler. Vali Yardımcısı Uçar, ABD'lilere hatıra olarak birer Denizli havlusu hediye etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön