HABER

Pamukoğlu, açılımı eleştirdi

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Kayseri'de partilileri ile biraraya geldi. Pamukoğlu, partililerine hitaben yaptığı konuşmasında, hükümetin açılım politikasını eleştirdi.

KAYSERİ (İHA) - Kayseri'de partisinin il başkanlığının açılışını gerçekleştiren HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Elit Düğün Salonu'nda partililerle biraraya geldi. Pamukoğlu burada, hükümetin demokratik açılımını eleştirerek, "Dağların ve şehirlerin çetelerden temizlenmesi gerek. Hukuk tam verimli değilse, dağlar çetelerden temizlenemiyorsa devlet güvenliği beceremiyor demektir. Bu sağlanamıyorsa devletin anlamı nedir?" diye sordu.

Türkiye'nin 25 yıldır Güneydoğu'da PKK ile uğraştığını hatırlatan HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu, "Bunun bu kadar sürmesi akıl almaz bir durum" diyerek, açılım konusunda şunları söyledi: "Bir parti kapandı ve yenisi kuruldu. Biz farklıyız diyorlar ama hepsi de aynı bunların. Değişen bir şey yok. Bir mücadelede, dağda silahlı güç, kentte milisler ve çeteler ile siyasi bir kanadınız olacak. Mücadelenin temeli budur ve şimdi de bunu yaptılar. Bunun önünü açtılar. Bu Türkiye'nin değil, ABD'nin Orta Doğu'da

çevirdiği askeri planın bir parçası. Esas güç, dağdaki güçtür. HEPAR olarak 365 günde dağları tertemiz yapacağız. İdamı da geri getireceğiz."

"SEÇİM, AMERİKA'NIN IRAK'TAN ÇEKİLMESİ İÇİN GEREKLİ"

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, 2010 son baharında seçim olacağı tahmininde bulunarak, "Eğer 2010'da olmazsa, 2011 baharında kesin bir seçim olacak. Bu seçim, Amerika'nın Irak'tan çekilmesi için gerekli. Çünkü, deniz, hava ve kara yollarını kullanabilmesi gerekiyor. Bunu sağlamak için de bu hükümete ihtiyacı var" dedi.

HEPAR olarak, seçime kadar Türkiye'nin birçok yerinde yapılanmalarını tamamlayacaklarını söyleyen Pamukoğlu, "Şu anda 5 milyona yakın seçmenimiz ve bize sempati duyan insan var" diye konuştu.

Geri Dön