HABER

Pamukoğlu’dan Anadolu Partisine sert ifadeler

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Manisa'da bir gazetecinin, "Yeni kurulan Anadolu Partisi hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, sert bir yanıt verdi.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Manisa'da bir gazetecinin, "Yeni kurulan Anadolu Partisi hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, "Dilekçe verme ile parti kurulur mu? Sen onu bana sor hemşehrim. Bu işler öyle bildiğin gibi değil. Bir de şu var; bir partiyi sakın eski kaşarlarla kurma olur mu, akrep gibi döner seni sokarlar” yanıtını verdi.

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisinin Manisa'daki yeni il yönetimini ziyaret etti. HEPAR İl Başkanı Ahmet Turgay Öz ve partililer tarafından karşılanan Pamukoğlu, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Seçimlere 7 ay kaldığını belirten Pamukoğlu, "İşler kötü ve bunu herkes görüyor. İktidarda bir parti var ve muhalefette de bir tanesi PKK'nın legal partisi olmak üzere 3 parti daha var mecliste. PKK'nın partisini bir kenara koy, ne yaptıkları belli. Diğer iki parti de düzenin partisidir."

Halkın bunlardan ümidi kestiğini anlatan Pamukoğlu, şunları söyledi: "İktidardaki parti yine 2015 seçimlerine muhtemelen birinci parti diye çıkacak ama ne yapıp edip onun hükümeti kuracak oyu almamasını sağlamamız lazım. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Bu CHP ve MHP ile ilgili, halkın benden 5 yıldır ısrarlı bir talebi vardı. ‘Oylar bölünüyor, ittifak yapılsın' diye. Ben bunlarla gittim görüştüm, bu ikisinin de yapacak bir şeyi yok. Sistemin bir parçası. Halk istediği için ikisiyle de görüştüm. Halk ‘ittifak' diyor ama bunların bu işlerle ilgisi yok. Kendi koltukları, kendi şahsi çıkarları ve yeniden milletvekili seçilme duygusu dışında başka bir şey düşündükleri yok. Olaylar halkın gördüğü gibi değil. Bunların ne ülkeyle, ne halkla ne de çocukların geleceği ile uzaktan yakından bağları yok.”

Türkiye'nin Orta Doğu politikasını da değerlendiren Pamukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her yer karmakarışık, Suriye'de Türkiye hem IŞİD ile muhatap hem sınır. Batı Kürdistan dedikleri Kobani'de PYD ile görüşüyorsunuz. El-Nusra ile hududunuz var. Yani böyle karmakarışık, ana-baba günü gibi her yer. Bu böyle 1-2 yılda düzelecek, huzura kavuşulacak diye bir şey düşünülmesin. Biz bunlarla dip dibe yaşıyoruz. Bir de sınır, yol geçen hanı gibi bile değil. Han falan kalmadı. Dümdüz yol. Güvenlik tedbiri yok. Irak hududu 6-7 PKK'lı kampıyla kapatılmış durumda. Özerlik isteyen Barzani denilen bir adam var. Hiç değişmeyen. Peşmergelerin bizim sınırlarımıza girip böyle şarlatanlıklar geçiş yapmasını herkes gördü. Bunlar bir milletin kaldırabileceği bir şey değil. Benim kuşağımın gördüğü en sefil durumdayız.”

ANADOLU PARTİSİNE GÖNDERME

CHP'den istifa ederek Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan hakkında bir gazetecinin sorusunu gönderme yaparak yanıtlayan Pamukoğlu, "Dilekçe verme ile parti kurulur mu? Sen onu bana sor hemşehrim. Bu işler öyle bildiğin gibi değil. Bir de şu var; bir partiyi sakın eski kaşarlarla kurma olur mu, akrep gibi döner seni sokarlar. Biz onu biliriz öğrendik diğerleri de öğrenir” dedi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön