HABER

Papa: Katolikler zulme maruz kalıyor

Vatikan AA- Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, Katoliklerin günümüz dünyasında da Hristiyanlığın ilk dönemlerinde olduğu gibi inançları nedeniyle zulme uğramaya devam ettiklerini ileri sürerek, "Katolikler, inançları nedeniyle günümüzde de zulme maruz kalıyorlar" dedi.

Alman Papa 16. Benediktus, Katolik Kilisesi'nin Noel'i müteakip kutladığı Aziz İstefanos yortusu münasebetiyle bugün Vatikan'daki Aziz Petrus Meydanında yaptığı konuşmada, şehitlik kavramına değindi.16. Benediktus, "Hristiyan şehadetinin ayırıcı niteliğini hep hatırlatmak lazım: Bu, takibatçılar da dahil olmak üzere insanlara ve
Tanrı'ya yönelik bir sevgi eylemidir. Dolayısıyla bugünkü ayinde, ölürken dahi takibatçıları için dua edenin verdiği örnek doğrultusunda Tanrı'nın bizlere düşmanlarımızı da sevmeyi öğretmesi için dua edelim" diye konuştu.

Katoliklerin inançları uğruna can vermeye devam ettiklerine değinen Papa, bu konuda şu ifadeleri kullandı:"Günümüzde de dünyanın muhtelif yerlerinde misyonerler, papazlar, piskoposlar, din adamları, rahipler ve din adamı olmayan inançlı insanların, Mesih'in izcisi ve İncil'in havarisi oldukları için takibat altına alındıkları, hapse atıldıkları, işkenceden geçirildikleri, özgürlükten mahrum bırakıldıklarına ilişkin haberler geliyor. Kimi kez, evrensel kiliseye bağlılık ve Papa'ya sadakat nedeniyle zulme maruz kalanlar ve hayatlarını yitirenler de olabiliyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler