HABER

Paravan şirket kullanarak yapmışlar! 37 milyon 845 bin TL'lik vurgun

Adana'da paravan şirket kullanarak 37 milyon 845 bin TL vurgun yapan dolandırıcıların foyası ortaya çıktı. 22 kişi hakkında gözaltı kararı verilen operasyonda çetenin banka görevlileri ile birlikte hareket ettiği öğrenildi. Piyasaya sahte çek süren çete, şafak vakti gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda gözaltına alınanlar arasında bir bankanın eski şube müdürünün de bulunduğu öğrenildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik belirlenen 22 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri şafak vakti operasyon düzenlendi. Eş zamanlı yapılan baskınlarda aralarında bir bankanın da eski şube müdürünün bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına aldı.

SAHTE CİROLARLA PİYASAYA SÜRDÜLER

Gözaltına alınan zanlıların, piyasaya sahte çek sürdüğü, şahıslar ve paravan şirketler üzerinden banka görevlileri ile birlikte hareket ederek çek karneleri aldığı, çekleri sahte cirolarla piyasaya sürerek bir bankaya ve piyasayı 37 milyon 845 bin TL zarara uğrattıkları öğrenildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Kokmuş bir düzenin içerisinde nefes almaya çalışan mazlumlara ve hayatını onurlu ve helal kazanç ile sağlamaya çalışan güzel insanlara selamlar olsun .Diğerlerini de Allah bildiği etsin İnşaAllah..Amin .
@halil_1973_mfdir Amin.... AKPliler dahil hırsızlığın var olduğunu herkes kabul ediyor. Ama hırsızın kim olduğunu kimse bilmiyor nedense.
ülkemiz de çok hain şerefsiz alçak var Allah CC fırsat vermesin bozguna uğratsin nesliesillerini kurutsun amin
yarın dışardalar nede olsa borçlu haklı suçlu haklı, alacaklımısın dolandırıldın mı suçlu sensin kanunlar böyle işliyor
Geri Dön