HABER

Patentli sahte altınla dolandırmak istediler

SAMSUN (İHA) - İstanbul'dan geldikleri Samsun'da bir kuyumcuya sahte altın satmak isteyen şebeke elamanları, polisin takibi sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan sahte altın bozdurmak için Samsun'a geldikleri iddia edilen şebeke elamanlarından Şaziye Ö. (46), Samsun'un Kale Mahallesi'nde bulunan Oba Kuyumcu'ya giderek 1 adet sahte altın zinciri bozdurmak istedi. Gerçeğinden ayırt edilmesi zor olan ve üzerinde patent bile bulunan zincirin sahte olduğunu fark eden kuyumcu, durumu polise bildirdi.

Olay yerine giden Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, Şaziye Ö.'yü yakaladı. Şaziye Ö.'nün ifadesi doğrultusunda hareket eden polis, olayla ilgili Yabancılar Pazarı yakınında bir otomobil içinde bekleyen Çiğdem Ö. (19), Lütfi A. (41) ve Muhammet Ali Ö.'yü (26) yakaladı.

Söz konusu şahıslarla birlikte 5 adet daha sahte altın zincir ele geçti. Savcının talimatıyla gözaltına alınan zanlılar, Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Kucağında 2 aylık bebeğiyle birlikte gözaltına alınan Çiğdem Ö., gazetecilerden yüzünü gizlemek için çocuğunu kendisine siper etti. 6 ayrı suçtan sabıkası olduğu öğrenilen Lütfi A.'nın başka suçtan polis tarafından arındığı ortaya çıktı. Ele geçen sahte altın zincirlerde patent bulunması olayın ne kadar profesyonel yapıldığını gözler önüne serdi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön