Patlayan logar kapakları dehşet saçtı

ANKARA (İHA) - Başkent'te metan gazı sıkışması sonucu adeta bomba gibi patlayan logar kapakları Esat Caddesi'ni savaş alanına çevirirken 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Esat Caddesi'nde saat 15.45 sıralarında cadde boyunca logar kapakları peş peşe büyük gürültü ile patladı. Cadde üzerinde bulunan Yaprak Taksi isimli durak büyük çaplı hasar gördü.

Logarın üzerine kurulu olduğu öğrenilen durakta bulunan Aslan Çamel ve yoldan geçen Cemal Topçu isimli 2 kişi yaralandı. Polis ekipleri ve itfaiye ekipleri alarma geçerken yaralılara ilk müdahaleyi polis ekipleri ve vatandaşlar yaptı. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bomba uzmanları ve doğalgaz görevlileri bölgede inceleme yaptı. Patlamanın kanalizasyon sisteminden sızan metan gazından kaynaklandığını sanıldığı öğrenildi.
Görgü şahitleri, peşpeşe büyük bir gürültü ile logar kapakların patladığını belirterek insanların patlama sonucu yola saçıldığı ifade ettiler. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.