Patlayıcılarda milletvekilinin oğlunun parmak izi tespit edildi

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bir operasyonda ele geçirilen patlayıcı maddeler üzerinde HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun’un 18 yaşındaki oğlu M.Ş.T’nin parmak izine rastlandı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK terör örgütünün kırsaldaki saldırılarını şehir merkezine taşıdığı 2015 yılında gerçekleşen terör saldırılarına ilişkin yürütülen soruşturmalarda yeni bulgulara rastlanıldı.

O SALDIRILAR

2015 yılındaki terör saldırılarında Yenişehir ilçesinde 21 Ağustos’ta yüzleri kapalı örgüt mensuplarının 5 aracın anahtarını alarak yol kestiği, bölgeye giden polis ekiplerine silahlı saldırıda bulunulduğu, 1 teröristin etkisiz hale getirildiği olay yerinde ve 11 Ekim 2015’te Sur ilçesi Hasırlı Mahallesi’nde ele geçirilen el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerde yapılan incelemelerde parmak izleri tespit edildi.

Patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerde parmak izi bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun’un 18 yaşındaki oğlu M.Ş.T., her iki olayda da parmak izi tespit edildiği için yapılan operasyonla gözaltına alındı. M.Ş.T.’nin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde işlemlerinin sürdüğü ve olayla ilgili geniş kapsamlı çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
Ekrem Başkan ziyaret edip Kendisine Oy verenlerin Selamını götürsün hemen. Birde bu gözaltı kararı ile ilgili "Gaflettir Dalalettir" desin yeniden. Sonrada alsın eline bir Atatürk posteri; Bizde "vay be Nekadar Atatürkçü vatansever bir İnsan" deyip alkışlayalım.. Memlekette öyle beyinsiz bir güruh varki; Yeterki bir ellerine bir Atatürk posteri verin diğer elinede PKK pacavrası alıp yürürler
haburda davulla zurnayı çalanları unutmadık
Ekrem'le ne ilgisi var! hdp yi kapatamayan, içeri atamayan iç işlerini eleştir
yvzgrsy! Haburda davul zurna çalanlar Silah bırakıp Dağdan inenlerdi; Siz Ellerine Silah verip Dağa gönderenlerle ittifak yaptınız. Çizgilerini Beğendiniz. ayrıca O davul zurna çalanlarla GEZİ'de halay çekerken hiçte şikayetçi gibi görünmüyordunuz..
@gamlibaykus5 Ekrem başkandan önce megri megri diye ağlayanlara laf edesiniz. Hpd yi kapatmayanlara laf edesiniz. Hazineden hpd ye 78 milyon para verildi. Tank palet fabrikası 50 milyona satıldı naber. Hazine hdp ye para veriyor bu paralar pkk ya gidiyor. Ekreme gelene kadar günahkar öyle çok ki.
@gamlibaykus5 hainleri meclise chp sokmadı ,hainleri haburda chp de karsılamadı , hainlere dokunmayın diye valilere ben emir verdim diyende chp değildi hatırlatırım. belki koun olmak yerine hafıza güçlendirsen baksan internete kim ne yapmıs görürsün. ( not chp li değilim ) sadece doğruları bir aklına getir diye yazmak istedim
@gamlibaykus5 bunları o tbmm ye sokan zihniyet elimiz yaknızda öbür taraf var bilesiniz otobüslerle halaylarla ülkeye sokanlar elimiz yakanızda öbür tarafta g,örüşeceğiz bu işlerde eli olanlar öbür tarfata elimiz yakanızda görüşeceğiz
tebrikler, harika tesbit olmuş. olay bu kadar basit, anlayana.
@gamlibaykus5 aklın ve zekan olduğuna emin misin kendine bi baktır, geçmiş olsun allah şifalar versin
bunun doğru olmadığını sende biliyorsun ama ama bunun için para alıyorsun. fakat günah işliyorsun.
senin bu sacma yorumundan bababnmi sorumlu simdi
şaşırdık mı?
Hainler mecliste
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler