HABER

Patrikhanenin kart dağıtımı kısa bir süre durduruldu

İstanbul - Papa 16. Benediktus'un Türkiye ziyareti kapsamında yapacağı İstanbul ziyareti için Fener Rum Patrikhanesi'nce oluşturulan basın masasında, patrikhane tarafından hazırlanan akreditasyon kartlarının verilmesi işlemi kısa bir süre durduruldu.

Hilton Oteli'nin lobisinde kurulan basın masasında, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden akreditasyon kartları olanlara patrikhanenin
hazırladığı akreditasyon kartları da verilmeye başlandı.

Ancak Basın Yayın ve Enformasyon İstanbul İl Müdürü Necmettin Altuntaş, bu duruma müdahale ederek, bu kartların verilmesinin durdurulmasını istedi. Bunun
üzerine patrikhanenin hazırladığı akreditasyon kartlarının dağıtımı bir süreliğine durduruldu.

Necmettin Altuntaş ile basın masasıyla ilgili işlemleri yürüten Amerikan Yunan Ortodoks Cemaati'nden Peder Aleksander Karloutsos, bu konu hakkında bir
süre görüştüler.

Altuntaş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Bizim zaten akreditasyonumuz var, onların kart vermesinin gereksiz olduğunu söyledik" dedi.

Basın masasından verilen kartlarda "Ekümenik Patrik" ifadesinin bulunduğunun hatırlatılması üzerine Altuntaş, "Biz çift kayıt olmasın diye itiraz ettik. Şimdi haber bekliyoruz" diye konuştu.

Öte yandan kayıt masası görevlileri ise kartların verilmeye devam edeceğini bildirdiler. Kurulan basın masasındaki kayıt işlemleri devam ediyor.

Basın masasındaki görevliler, yerli ve yabancı televizyon kanalları, gazeteler, radyolar ve ajanslardan 1000'e yakın basın mensubunun akreditasyon yaptırdığını bildirdiler.

Söz konusu kartlar, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden alınan akreditasyon kartları bulunanlara veriliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön