PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı Prof. Dr. Herken istifa etti

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, dekanlık görevinden istifa ettiğini bildirdi.

PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı Prof. Dr. Herken istifa etti

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, Cumhurbaşkanlığı karşılama törenindeki askerlerle ilgili sosyal medyada yayımladığı ve daha sonra kaldırdığı paylaşımına ilişkin değerlendirme ve tepkiler nedeniyle dekanlık görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Herken yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medya paylaşımının kastının dışında değerlendirildiğini belirterek, "Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret, aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez" ifadesini kullandı.

"ÇALIŞMALARIM YERİNE PAYLAŞIMLA ANILMAK ÜZÜNTÜ VERİCİ"

Herken, görev süresince PAÜ'de tıp eğitiminin kalitesini artırmaya yönelik bir çok yeniliğe imza attıklarını, bu çalışmalarının ve yaptıkları ilklerin yerine bir sosyal medya paylaşımıyla anılmaktan üzüntü duyduğunu belirtti.

Prof. Dr. Herken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret, aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez. Bu tweeti paylaşırken amacım medyaya yansıtılmaya çalışıldığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden Cumhurbaşkanımızın makamını itibarsızlaştırmak olmadığı gibi mensubu olmaktan gurur duyduğumuzun milletimiz ve şanlı tarihimizle de alay etmek değildir."

Paylaştığı tweetin PAÜ'de rektör seçimlerini etkilemeye yönelik malzeme yapıldığını savunan Herken, açıklamasını "Sorumluluk gereği şahsım üzerinden üniversitemizin hedef gösterilmemesi ve başka gayelere hizmet etmemesi adına dekanlık görevinden ayrılıyorum. Çalışmalarıma psikiyatri kliniği öğretim üyesi olarak devam edeceğim" ifadeleriyle tamamladı. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 122 yorum
O resme yapilan hakaret sayın cumhurbaşkanına yapılmış sayılır sen koskoca prof olmusun ama bunu bilmiyorsun yada bilerek yaptın bunu herkesin bilmesi lazim bu memlekete RTE gibi insanlar zor gelir .
Bence ibadetinide RTE yap. O kadar harika birisi ki seni ahirette bile kurtarır.
hadi ya. tabi satacak fazla bişi kalmadı.
Doğru doğru senin gibilerin ahlaklı düdükçüsü o....
yalakaaaaaaaaaaaaaaa
koskoca prof olmuş ama adam olmamış.kendine akademisyen deyip türk milletinin değerlerine, geçmişine hakaret etme hakkını nereden alıyorsunuz.ancak kökeni türk olmayan birinin zoruna gider bu.tarihini oku prof ,türk tarihini oku.zoruna gidiyorsa iskoç eteğide giyebilirsin.nede olsa memlekette özgürlük var ...
sen türk tarihini okumuş süpürmüşsün anlaşılan, gerçekten o adam hangi beylikten biliyorsan bizi de bilgilendir lütfen
size prof değil sadece imam lazım. koyun sürüleri...
duşakabinoğlu beyliğinin bir üyesi diye espri yapmışlar...cuk oturmuş.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler