HABER

Pavarotti'nin dul eşi iftira davası açtı

Roma - İtalya'da geçen Eylülde hayatını kaybeden ünlü tenor Luciano Pavarotti'nin dul eşi Nicoletta Mantovani, tenorun iki arkadaşının evlilikleri hakkında yaptığı açıklamaların iftira niteliğinde olduğu iddiasıyla 30 milyon avro tutarında tazminat davası açtı.

Avukatı Anna Maria Bernini, yaptığı açıklamada, Mantovani'nin davayı, saygınlığını korumak, ünlü tenordan olan 4 yaşındaki kızına ve Pavarotti'nin anısına zarar gelmemesi için" açtığını belirtti.

Hakkında dava açılan kişilerin Pavarotti'nin uzun dönem arkadaşları olan diyetisyenin eşi Franca Corfini Strata ve orkestra şefinin eşi Lidia La Marca olduğu bildirildi. Mantovani'nin her kadın için 15 milyon dolar tazminat talep ettiği ve davayı kazanması halinde tazminat parasını bir yardım kuruluşuna bağışlayacağı belirtildi.

Pavarotti, 71 yaşında pankreas kanserinden 6 Eylülde hayatını kaybetmişti. Ünlü tenorun ölümünden sonra arkadaşları, Pavarotti'nin evliliğinde mutsuz olduğunu ve Mantovani'nin tenorun ilk eşinden olan 3 kızıyla miras mücadelesi içinde bulunduğunu söylemişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön