HABER

Pavyona çevrilen 2 kafeye yapılan baskında 40 kişi yakalandı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde, pavyona çevrilerek müşteri kabul eden 2 kafeye yapılan baskında müşteri ve çalışan toplam 40 kişi yakalanırken, 1 kişi gözaltına alındı, 125 bin TL para cezası uygulandı.

Pavyona çevrilen 2 kafeye yapılan baskında 40 kişi yakalandı

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs kısıtlamaları kapsamında eğlence mekanlarının kapanmasının ardından, ilçedeki 2 kafenin geceleri pavyon olarak faaliyet yürüttüğü bilgisi üzerine harekete geçti. Ekipler, Tunalı Hilmi Caddesi ile Sakarya Caddesi'nde bulunan 2 kafeye gece yarısı eş zamanlı baskın yaptı.

Operasyonda, müşteri ve çalışan, 3'ü yabancı uyruklu, 14'ü kadın olmak üzere 40 kişi yakalandı. Türkiye'de çalışma izinleri olmadığı anlaşılan yabancı uyruklu 3 kadının sınır dışı edilmesi için işlem başlatıldı. Ayrıca mekanlarda bulunan kişilere, İl Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefetten toplam 125 bin 200 TL para cezası uygulandı.
2 iş yeri de mühürlenirken, olayla ilgili iş yeri yetkilisi İ.D. gözaltına alındı.
Soruşturma sürüyor. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
ne var bunda anlamadım yüzlerce kişide olabilir buna ceza kesilirmi yazık günah degilmi akp.cumhurbaşkanlığı talimatıyla milyonlarca akp.li bir araya geliyor bu kanunlar sadece akp.ye işlemiyor bu anlamda kimse kusura bakmasın maske takmadığı veya sosyla mesafe olmadığı için vatandaşa kesilen her ceza haksız cezadır günahtır zalimliktir sadece ayasofya açılışında 350.000 kişi olduğunu kimse unutmasın
Bu yasaklar tıpkı 15 Temmuz GBİ allah'ın lutfu oldu bu IKTIDARA herkese ceza kesildi 80 milyona YEMIN ederim hemde 900 carpı 80 MİLYON merkez bankası baslamaz bu parayı
Bence hiç birine ceza kesilmesin çünkü bazı topluluklara devlet kendi toplayıp cezada kesmiyor
Geri Dön