HABER

Pazar girişinde HES kodu isteyen zabıta ile vatandaş arasında tartışma

Sakarya’nın Karasu ilçesinde Halk Pazarı girişinde gerçekleştirilen zorunlu HES kodu uygulamasında HES kodunu bilmeyen vatandaşlar zabıta ekiplerinin engeline takıldı. Ekipler kalabalığı dağıtmak için uyarıda bulunurken, zabıta müdürü ile vatandaşlar arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Pazar girişinde HES kodu isteyen zabıta ile vatandaş arasında tartışma

İçişleri Bakanlığı ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Karasu Halk Pazarı’nda denetimler sıklaştırıldı. Pazara girişlerde HES kodunun gösterilmesi zorunlu hale getirildi. Kimi vatandaşlar uygulamadan memnun kalırken, kimileri uygulamadan habersiz olduğu ve HES kodunu yanında bulundurmadığı için güçlük çekti. HES kodu sorgulamasının yanı sıra zabıta ekipleri, maske ve mesafe uyarılarında bulundu. Zabıta ekiplerinin kalabalığı dağıtmak için yaptıkları uyarılar, kısa süreli tartışmaya sebep oldu. Tartışma vatandaşların dağılmasıyla son buldu.

3bf5d042-b4e1-4e02-b560-09b0470b9461

'MİLLET BİLİNÇSİZ OLDUĞUNDAN...'

Duruma tepki gösteren Ali Güler adlı vatandaş, “Zabıtanın görevi nedir? Orada insanları bebek azarlar gibi azarlıyorlar. İnsanca gidip uyaracak. Bu nedir ya?” dedi.
HES kodu zorunluluğundan memnun olduğunu ifade eden Nevin Aslan ise, “Millet için daha iyi. Ama bir anda olunca da biraz sıkıntı oldu. Kiminde var, kiminde yok. O ne olacak? Benimkisi yanımda. Telefonumda kayıtlı” diye konuştu.

93c7769a-82f2-48ea-84a8-df810dd58b49

İnsanların daha çok bilgilendirilmesi gerektiğini belirten Hızır Ekşi isimli vatandaş, “Millet bilinçsiz olduğundan dolayı virüs almış başını gidiyor. Bizim insanları biraz daha bilgilendirseler her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

62832570-68a7-40a9-b398-65f59be89efb

d2e51c5d-0dfb-49e8-bf57-2ad421148771

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
çok saçma bir uygulama hes kodu olunca sanki dört dörtlük mü olunuyor,bir işe de yaradığını sanmıyorum sadece bazı işlerde oyalama taktiği diye düşünüyorum,çoğu şeyler çok cahilce ve milleti camlarından bezdirmek için baskı aracı olarak kullanılıyor,çoğu üst düzey kişiler maske bile takmıyor onlara birşey diyemiyorlar,bu yapılanlar gerçekleri gizlemek ve örtbas etmek içindir,insanların yaşamını kısıtlayarak ve zorlayarak düşünmelerini engelliyorlar,vatan toprakları dört bir yandan kısıtlanarak sıkıştırılıyoruz,milliyetçilik diye saçma bir duyguyla milletimizi ayrıştırıyorlar
Geri Dön