HABER

Pedallar cumhuriyet için çevrildi

İZMİR (İHA) - Bisiklet Sevenler Derneği İzmir Temsilciliği, Anıtkabir'den aldığı bayrağı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na teslim etti.

22 Ekim'de yola çıkan bisikletçiler, 600 km'lik zorlu yolu 8 günde geçerek Anıtkabir'den aldıkları bayrağı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen bir törenle Başkan Kocaoğlu'na teslim ettiler. Bisiklet Sevenler Derneği İzmir Temsilcisi Mustafa Karakuş, bu sene ilk kez düzenledikleri etkinliği, önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek istediklerini söyledi. Bisiklet Sevenler Derneği'ne plaket ve başarı belgesi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda böylesine anlamlı bir hediye almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Bayrağımızı zorlu yollardan geçerek kazasız belasız getiren tüm dernek üyelerini kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda da bu etkinlik devam eder. Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermek bizim için bir ödevdir" dedi.

Başkan Kocaoğlu'na Türk Bayrağı'nı derneğin en genç üyeleri 16 yaşındaki lise öğrencisi Tunç Yenihayat ile Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi Hande Nilay Tıraş verdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'den İzmir'e bayrak getiren Bisiklet Sevenler Derneği İzmir Temsilciliği, kente 28 Ekim 2006 gecesi Belkahve'den girdi ve burada diğer sporcuların da katılımı ile '29 Ekim Kampı' kurdu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön