Pendik'teki maganda kardeşlere bir şok daha!

Seyidoğlu Baklavaları'nın, içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayına ilişkin sahipleri tutuklanan "Seydioğlu Baklava AŞ" ile isim benzerliğinden dolayı marka itibarının zedelenmemesi için yaptığı ihtiyati tedbir talebi kabul edildi.

Bakırköy 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, davacı Seyidoğlu Baklavaları avukatınca Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu "Seydioğlu Baklava AŞ" hakkında yaptığı ihtiyati tedbir talebini kabul etti.

TEDBİREN ÖNLENMESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkemece verilen ihtiyati tedbir kararında, davacı adına tescilli "Seyidoğlu" markaları ile iltibas yaratacak kadar benzerlik arzeden "Seydioğlu" firmasına ait yayınlar, hizmetler, mallar, ürünler, ambalajlar, tabela, ilan, reklam, broşür, afiş, tanıtım malzemesi, basılı kağıtlar, faturalar, ticari evrak ve internet alan adları da dahil olmak üzere her türlü marka kullanımın, internet üzerinden kullanılmasının tedbiren önlenmesine karar verdi.

Davalı "Seydioğlu Baklavaları AŞ"nin, davacı olan Seyidoğlu Baklavaları adına ait tescilli marka ile iltibas teşkil eden, markanın kullanıldığı tabelalarının tedbiren sökülmesine karar veren mahkeme, reklam vasıtası basılı evrak ve benzeri her türlü ürünün tedbiren toplatılarak yed-i emine teslimini kararlaştırdı.

Mahkeme, davacı avukatı tarafından 30 bin lira teminatın karar tarihinden itibaren 1 haftalık sürede yatırılması halinde, tedbir kararının uygulanması yönünde hüküm kurdu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
valla bu saatten sonra halk kararını verdi naparsanız yapın saygılar
bu adamlar baklava yapamaz
ooohhh call center gibi geçirmişler!! senelerdir aklı neredeydi bu adalet mekanizmasının?? illa birilerinin çıkıp hak hukuk adalet diye bağırması mı lazım?? illa bir kişinin çıkıp herkes konuşacak demesi mi lazım?? artık kendinize gelin. bir şahıs bir suç işlediğinde asla yanına kar kalmamalı!!
hic memnun kalmayin hep birseyler arayın emi
@goldkh aynen öyle ceza verseler suc vermeseler suc gökten insanığluna yaranılmaz
haklısın; küçük yavrularımıza tecavüz edenlerin affedilmesini de yine bizim gibi vicdan sahibi insanların oluşturduğu kamuoyu baskısı önledi. onlar yine reislerini yüceltmek için ses çıkarmadı. bizde az değilmişiz hani. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler