Penisinizde niçin kemik bulunmadığını düşündünüz mü hiç?

Penisinizde niçin kemik bulunmadığını düşündünüz mü hiç? Britanyalı araştırmacıların aklına takılan soru da buydu. Yanıtını aramakta da gecikmediler. Buldular da. Yanıt: “Bir zamanlar peniste kemik de bulunuyordu. Fakat 1.9 yıl önce insanlık tek eşliliği seçti ve penis kemiği de tarihe karıştı.”

Penisinizde niçin kemik bulunmadığını düşündünüz mü hiç?

Bilim adamlarının yöneldiği yeni araştırmada, penil kemiğin (baculum) evrimsel tarihi ele alındı ve incelenen tür olarak da, söz konusu kemiği 50 milyon yıl öncesinde geliştiren primatlar seçildi. Bu tarihten itibaren bazı türlerde penis boyu kısalırken kimisinde uzadı; kimisinde ise tamamen ortadan kayboldu.

Baculum boyu, primatların çiftleşme mevsimi süresinin uzunluğu ile ilişkiliydi. Çiftleşme mevsiminin süresi ne kadar uzun olursa, baculum boyu da o kadar uzun oluyordu. Genlerini geleceğe taşımak açısından ise çiftleşme mevsimi gerekliydi.

İnsanoğlu durulmaya başladığında, tıpkı dinozorlar gibi baculum da yok olup gitti. Çünkü genlerin bir sonraki nesle taşınması için artık şartlar değişmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
hala godik kafalar insanlara materyalist düşüncenin ana kaynaklarından evrim teaorisi sevsatasını yedirmeye çalışıyorlar ya ... yahu bu kafalara göre evrim devam ediyor ben de soruyorum ey Allahım kulların gelecek nesilerinize hangi deiğişmleri aktarcaksınız ki bu herbir değişim ve aktarımlar öyle sallapati rastgele değil ppm arıntda ölçeklendirilmiş kusursuzac olmalıkı gelecekte yaşama şansınız olsun aksı yoksunuz. şimdi siz hangi özellikler üzerine neleri neye göre , nelere göre , nasıl gelecek nesliniz aktarıyorsunuz ??? Bileniniz var mı varsa ben de davrinist olacağım!!!
@lc_always tamamen haklısın ve ben sunusoruyorum be uevrimcilere sizler kendi aklınızla bu milyonlarca yıllık evrim hikayenizde sahip oldugunuz genetik aktarımınızla tabi sozde aktarımınız hodri meydan dogacak cocugunuzun genetik olarak aklederek cinsiyetini belirleyin bakalım belirleyebiliyormusunuz aklınızla ki siz nasıl evladınızın cinsiyetini aklederek siperişle belirleyemiyorken maymundan yada amipten tesadüfi evriliyorsunuz embriyonun anne karnındaki evrimini hızlandırıp yavaşlatın bakalım becerebiliyormusunuz siz aklınızla parmak aralarındaki hücrelere öl diyorsunuzda yoksa ALLAH cc mü
@lc_always şu yorumu beğenmeyen 80 kişi maymun soylu olduğunu kabul ediyor demekkki. hatta direk maymunda olabilir.
Evrimciler bir tane ara tür gösteremedikleri için zamanında insan kafatasına orangutan çenesi monte etmeye çalışmışlardı. Allah'tan peniste böyle bir şey denememişler. Peniste kemik varmış :) Nereye bağlanıyormuş peki o kemik? Kuyruk sokumuna mı? Onu da söyleselerdi daha çok gülerdik. Bu materyalistler hiç bir somut delil gösteremeden bilim adı altında bize yıllarca evrim safsatasını okuttular. Aslında kendi acıklı durumumuz çok daha da vahim. İçimizde buna izin veren zihniyetler oldukça, bilim adı altında daha çok şeyi de empoze ederler bizlere.
Einstein bir sözü var "Tanrı zar atmaz" diye siz evrimi bildiğinizi mi sanıyorsunuz cahiller.Sağdan soldan duyduğunuz herşeyi gerçek sanıyorsunuz birde ahkam kesiyorsunuz.İlber Ortaylı'nın da bir sözü var "Yarı cahiller daha tehlikelidir" diye... Cahil olanı kandırıyorlar adam cahilim ne yapayım diyor, sizi kandırmışlar hem haberiniz yok olsada kabul etmezsiniz. Evrim teorisine göre insan maymundan gelmemiştir onu o dönemin karikatüristleri öyle yorumlamıştır. Neyse kime ne anlatıyom cehaletle kalın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler