Pentagon'dan Rusya'ya cevap: Tüm hedefler başarıyla vuruldu

ABD öncülüğünde bu sabaha karşı Suriye'de düzenlenen operasyonun ardından Rusya'nın yaptığı "füzelerin çoğunu etkisiz hale getirdik" açıklamasına cevap veren Pentagon, "Tüm hedefler başarıyla vuruldu. Operasyon ezici ve etkiliydi" dedi.

ABD, İngiltere ve Fransa'nın bu sabah saatlerinde Suriye'deki çok sayıda hedefe yönelik düzenlediği füze saldırılarının bilançosu ve başarısı hakkında değişik açıklamalar gelmeye devam ediyor. Rusya ve Suriye rejimi, yüden fazla füze fırlatıldığını ancak hava savunma sistemlerinin bunların çoğunu vurduğunu iddia etti.

PENTAGON: EZİCİ VE ETKİLİ BİR OPERASYON OLDU

Bu açıklamaya cevap veren ABD Savunma Bakanlığı Pentagon ise, tüm hedeflerin vurulduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

Suriye'nin hava savunma çabaları büyük ölçüde etkisiz kaldı. Operasyon sınırlı, ezici ve etkiliydi. Tüm hedefler başarıyla vuruldu. Operasyonun görüntüleri paylaşıldı.

Amaç Esad'ın kimyasal silah kullanmasını engellemekti. Ve bu konuda net bir mesaj oldu.

Operasyon öncesi ve sonrasında Ruslarla iletişim devam etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
ABD , Rus füze savunma sistemini ve zaafiyetlerini canlı olarak test ediyor.. Bu operasyonun gerçek amacı bu mu acaba ?
Silah tüccarlarına gündoğdu. amerika bakın ne önlenemez füzelerimiz var buyrun burdan alııın derken, rusya bakın akıllı füzelerini eski sistemlerimizle karşıladık bir de yenilerini görün koş vatandaş kooş yetişen alıyoo s300 vaaar diye çığırtkalıkta. Olan müslümanlığın şey sürdürmeyen ama cehaletten kafasını kaldıramadığı için habire kafası kırılan zavallı müslüman halklara oluyor. Allah'a teslim olmak yerine, politikacılara, ışıd, taliban gibi gerçekte islamiyet düşmanı gruplara destek yağdıran ve başındaki dalkavuk derebeylerini atmayı akledemeyen zavallı cahil gruplar resmen test sahası.
Diğer Haberler