Pentagon'dan Suriye'deki petrolün korunması için hazırlık

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Suriye'deki petrol kaynaklarını korumak için plan hazırlığında olduğunu belirtti.

Pentagon'dan Suriye'deki petrolün korunması için hazırlık

Beyaz Sarayda ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mike Milley ile yapılan brifinge katılan 10 senatörden biri olan Graham, brifingin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Graham, Suriye'deki petrol kaynaklarının korunması gerektiğine vurgu yaparak, "Genelkurmay Başkanı Milley, Suriye'nin belirli bölgelerindeki petrolün DEAŞ veya İran'ın eline geçmesini önleyebileceğimiz bir plan hazırlıyor." dedi.

Graham, planla alakalı detaylı bir bilgi paylaşmazken, ABD medyasında yer alan haberlere göre söz konusu petrol sahalarının korunması için 30 Abrams tankından oluşan zırhlı bir tugayın gönderileceği ileri sürüldü.

Söz konusu planın gerçekleşmesi durumunda bölgede Rusya ve Suriye rejimine karşı ABD'nin ateş gücünde önemli bir artış sağlanmış olacak.

KAYNAK: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
ben türküm...türk ordusunun gücünü kesinlikle tartışmam ancak beceriksiz veya kasıtlı yanlış siyasetin ülkemi düşürdüğü durumdan utanıyorum...türkiye amerikanın rusyanın oyuncagı oldu cumhurbaşkanı resmi yazılarla seviyesizce aşağıulanıyor hakarete uğruyor...ve maalesef suriye de dünyanın öbür ucundan gelen amerika rusya oyun kurarken planlar yaparken biz ayak işlerini yapmakla kalmayıp bütün faturayı da biz ödüyoruz....yazık ülkeme...
DEAŞ DİYE DÜNYAYI KANDIRDINIZ BE
Conilerin derdi petrolde.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler