HABER

'Performansımız etkilenmez'

Michelin'in Formula 1 direktörü Nick Shorrock, şirketin bu sezonun sonunda Formula 1'den ayrılma kararının, performansları üzerinde negatif bir etki meydana getirmeyeceğini ileri sürdü. Shorrock 'Herkes sözleşmeli olarak yerinde kalıyor ve gelişmiş araştırma ekibimiz bu yıl ki vazifesine tamamiyle odaklanmış durumda. Yani, ileriye yönelik projeler ile şu anda yapılması gerekenler arasında bölünmüş değiller' dedi.

Michelin, sporun 2008'de tek bir lastik firmasıyla baş başa kalmaya doğru olan gidişatından memnun olmadığı gerekçesiyle, 2006 sezonunun sonu itibariyle Formula 1'den ayrılacağını ilan etmişti.

Şirketin spor bölümünün verilen kararı anlayışla karşıladığını da belirten Shorrock, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Formula 1, sporun zirvesi olarak addediliyor. Michelin de, bu sektörde 2001'den bu yana, bilhassa geçen sene çok başarılı işler çıkarmıştır. Ne yazık ki, bu yolda artık yürümeyeceğiz. Buradaki herkesin de, sebeplerimizi anlayışla karşılayacağından eminim. Önümüzdeki sene tüm F1 personelimiz, yeni bir bölüme aktarılacak. Bu sporun kolay olduğunu iddia etmiyoruz, ama bu sezon da partnerlerimize yüksek performanslar sunarak kazanacağımızdan eminiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler