Perinçek gözaltında

Ergenekon soruşturması kapsamında sabah erken saatlerde İşçi Partisi Genel Merkezi ve İstanbul İl Merkezi ile Ulusal Kanal'a baskın düzenleyen polis ekipleri, aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu 7 kişiyi gözaltına aldı.

Perinçek İstanbul'a getirildi

İşte İlhan Selçuk'un bugünkü köşe yazısı

Selçuk'un avukatı: "sakin olmakta fayda vardır"

Oktay Ekşi: "Şoke oldum"

Edinilen bilgiye göre polis ekipleri, İşçi Partisi Genel Merkezi ve İl Merkezi ile Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Ulusal Kanal'ın ana binasına sabah saatlerinde baskın düzenledi. Ergenekon soruşturması kapsamında gerçekleştirilen baskında, bina içerisinde bulunan bilgisayar ve dokümanlar incelenirken, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı İlhan Selçuk ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, "Sabah saat 04.30 sıralarında parti genel merkezimize, İstanbul il merkezine ve Ulusal Kanal'a gelen çok sayıda polis, binada arama yaptı.

Perinçek İstanbul'a getirildi

İşte İlhan Selçuk'un bugünkü köşe yazısı

Selçuk'un avukatı: "sakin olmakta fayda vardır"

Oktay Ekşi: "Şoke oldum"Bu arama Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan bir aramadır. Genel Başkanımız Doğu Perinçek ile birlikte 7 kişi gözaltına alındı. Bize yönelik bu tertibi düzenleyenlerin oyununu bozacağız. AK Parti'ye açılan kapatma davasının ardından bize yönelik yapılan bu provakasyonu bozacağız" dedi.

TALİMATI SAVCI ÖZ VERDİ

Aramalar Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatı ile başlatıldı. Zekeriya Öz, gözaltındaki sanıkların ifadeleri doğrultusunda polise yeni bir gözaltı listesi verdi.

Perinçek İstanbul'a getirildi

İşte İlhan Selçuk'un bugünkü köşe yazısı

Selçuk'un avukatı: "sakin olmakta fayda vardır"

Oktay Ekşi: "Şoke oldum"

Listenin başında Doğu Perinçek'in adı yeraldı. Sabah erken saatlerde İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltında alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne ait 6 ekip de Ulusal Kanal'a baskın yaparak arama yaptı. Aynı soruşturma kapsamında gazeteci İlhan Selçuk ve Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu da gözaltına alındı.

ULUSAL KANAL İNTERNETTEN AÇIKLAMA YAPTI

Polisin Ergenekon operasyonu kapsamında arama yaptığı Ulusal Kanal'ın internet sitesinden şöyle bir açıklama yapıldı:

Perinçek İstanbul'a getirildi

İşte İlhan Selçuk'un bugünkü köşe yazısı

Selçuk'un avukatı: "sakin olmakta fayda vardır"

Oktay Ekşi: "Şoke oldum"

"Ergenekon" operasyonu kapsamında bugün sabah İşçi Partisi Genel Merkezi, İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisi merkez ve bürolarında arama yapıldı. Arama kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmesi Ferit İlsever göz altına alındı. Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat, İş adamı İbrahim Benli gibi isimler de yer alıyor. Sabah 04.30 İşçi Partisi Genel Merkezi, İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisinin Merkez ve Ankara bürolarına eş zamanlı bir operasyon düzenlendi. Operasyonda İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlseveri gözaltına alındı. Operasyonda ismi geçenlerin evlerine de aynı dakikalarda aramalar yapıldı. Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat, İş adamı İbrahim Benli gibi isimler de yer alıyor. Ulusal Kanal'a ulaşan bilgilere göre Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk'un gözaltına alındığı yönünde..."

ULUSAL KANAL ÖNÜNDE POLİS ÖNLEM ALDI

Öte yandan İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, polisin partinin İstanbul İl Başkanlığı ile Ulusal Kanal'da arama yaptığını bildirdi.

Perinçek İstanbul'a getirildi

İşte İlhan Selçuk'un bugünkü köşe yazısı

Selçuk'un avukatı: "sakin olmakta fayda vardır"

Oktay Ekşi: "Şoke oldum"

Önsel, İstiklal Caddesi'nde bulunan il başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, polisin sabah saat 04.00-04.30 sıralarında İP, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisinin İstanbul ve Ankara'daki merkezlerine eş zamanlı olarak operasyon düzenlendiğini söyledi. Erkan Önsel, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in gözaltına alındığını ifade etti. Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya da, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk ile iş adamı İbrahim Benli, eski İÜ rektörü Prof Dr. Kemal Alemdaroğlu, Aydınlık Dergisi Genel Yayın YÖnetmeni Serhan Bolluk, perinçek'in koruması Yusuf Beşerik, gazeteci Adnan Akfırat'ın da gözaltına alındığını öne sürdü.

Akkaya, Perinçek, İlsever ve Selçuk'un evlerine polisin eş zamanlı baskın yapıldığını öne sürerek, polisin Ulusal Kanal ve il başkanlığı binasında belgeler ve bilgisayarlar üzerinde incelemelerinin sürdüğünü kaydetti. Bu arada, İP İstanbul İl Başkanlığı ve Ulusal Kanal'ın bulunduğu binanın önünde çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler