Perinçek: İddialar deli saçması

Perinçek: İddialar deli saçması

İSTANBUL (İHA) - Ergenekon soruşturması kapsamında ifadesi alınan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı Mehmet Aytekin, görüşmelerinde Perinçek'i gayet sağlıklı gördüğünü ifade ederek," 'Ergenekon' denilen örgütün iç tüzüğünün Doğu Perinçek tarafından yazılmış olması deli saçması" dedi.

Ergenekon soruşturması kapsamında Rektör Alemdaroğlu, İP Genel Başkanı Perinçek ve Gazeteci Selçuk'un da aralarında bulunduğu 12 kişinin emniyetteki sorguları devam ederken avukatı Mehmet Aytekin müvekkili Doğu Perinçek'le görüştü. Yaklaşık 3 saat süren görüşmenin ardından Aytekin, emniyet müdürlüğü çıkışında basın mensuplarına açıklama yaptı.

İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı olduğunu söyleyen Aytekin, "Doğu Perinçek'in sağlık durumu iyi. Kendisini gayet sağlıklı gördüm gayet iyi durumda. Genel başkanımızın kendi açıklamasını birazdan il binası önünde sizlere açıklayacağım. Genel başkanın ifade alımı henüz başlamadı. Bekliyoruz hazırlıklarını tamamladıklarında ifade verecek. 'Ergenekon' isimli yürütülen operasyonda bu terör örgütü diye tanımlanan örgüte üye olmaktan gözaltına alındı" dedi.

Dosya üzerinde gizlilik kararı olduğu için dosyayı görmelerinin mümkün olmadığını dile getiren Aytekin, "O bakımıyla dosyadaki isnat edilecek başkaca unsurları bizde bilmiyoruz. Karşımıza geldiğinde göreceğiz. ,'Ergenekon' denilen örgütün iç tüzüğünün Doğu Perinçek tarafından yazılmış olması deli saçması. O bir partinin genel başkanıdır. Herkes etkilenebilir, o bir partinin genel başkanıdır. Herkes fikirlerinden ve açıklamalarından etkilenebilir. Bu konuda bir tahdit koyamayız" ifadelerini kullandı.
Perinçek'in bazı korumalarında ruhsatsız tabancalar olduğu iddiasının hatırlatılması üzerine Aytekin, "Bu konuyu bilmiyorum.Gözaltına alınan yine parti üyesi arkadaşlar var, onları biliyorum. Zannediyorum onlara bu yönde bir suçlama yöneltilecek" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler