'Pes etmek yok'

Ankaragücü galibiyeti sonrası bir açıklama yapan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, iddialarını sezon sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.
Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, Ankaragücü karşısında iyi mücadele ettiklerini ve kendi evlerinde maçı kazanmasını bildiklerini söyledi. Uygun, maçın ardından yaptığı açıklamada, çok tempolu bir lig sonu yaşandığını kaydetti.
Her iki takımın da iyi mücadele ettiğini ifade eden Uygun, "Kendi evimizde kazanmasını bildik. İyi mücadele ettik. Bu açıdan baktığımızda bizim için mutluluk verici. Şimdi önümüzdeki maça bakıyoruz" diye konuştu. Çıktıkları yolda kendilerine inananlarla birlikte yola devam ettiklerini belirten Uygun, "Kaybedecek bir şeyimiz yok. İnşallah sezon sonu geldiğinde hedefimize ulaşırız" dedi.
Uygun, maçın hakemleriyle ilgili soru üzerine, hakemliğin profesyonel bir meslek haline getirilmesi görüşünü yineledi.
Ankaragücü teknik direktörü Hakan Kutlu ise "Sahada gerçekten iki takımın da üst düzey mücadelesi vardı. Deplasmanda 7-8 gol pozisyonuna girip, 2 gol atıp bir tane de penaltı kaçırmamız bizim adımıza gözüken avantajlardı, ama golü bulamadık" dedi. Yedikleri ikinci golde Tolga'ya yapılan bariz bir faul olduğunu öne süren Kutlu, "Önümüzdeki maçlarda bu pozisyonları gole çevirip galibiyetler almak istiyoruz" dedi. Kutlu maçın hakemiyle ilgili soru üzerine de hakemin oyunun genelinde iyi olduğunu, ama 1-2 kritik pozisyonda hata yaptığını ileri sürdü.