HABER

Peşmerge iç bölgelere çekildi

ZAHO (İHA) - Türkiye sınırına yakın bölgelerde yuvalanan Peşmerge güçlerinin iç bölgelere çekilmesinin ardından geride boş mevziler kaldı.

Peşmergelerin bıraktığı boş mevzilerde Peşmerge askerlerinin elbiseleri dikkati çekerken, ağaçlarla kamufle edilen mevzilerin toplar için de kullanabileceği görülüyor. Mevzilerin genişliği ve askeri alanın büyüklüğü ise bölgeye büyük bir yığınak yapıldığını gösteriyor.

Türkiye sınırına yakın Şeranşer bölgesindeki bir dağın yamacına çizilen 5 metre yüksekliğinde, 20 metre genişliğinde beton zemin üzerindeki sözde Kürdistan bayrağı dikkat çekerken, haritanın yanı sıra bölgesel yönetimin bayrak olarak kabul ettiği yeşil-kırmızı ve ortasında sarı güneş bulunan sözde bayrağın da bazı yerlere resmedildiği gözlendi.

Peşmerge güçlerinin askeri yığınakları iç bölgelere çektiği öğrenilirken, halen bazı bölgelerde topların bulunduğu belirtildi. Peşmergeye ait 120'lik toplar, halen Türkiye sınırı yakınlarındaki Darkar Ajam kasabasında bulunuyor. Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) bürosu yakınlarındaki topların hangi nedenden dolayı bekletildiği konusunda ise bilgi alınamadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön