Petrolcü işadamı eski vekil gözaltında

Petrolcü işadamı eski vekil gözaltında

22 Temmuz seçimlerinde AKP'den Mardin 2.sıra adayı olan ancak son anda çekilen eski Mardin Milletvekili ve işadamı Süleyman Bölünmez dün gece geç saatlerde Organize Suç Ekiplerince gözaltına alındı. Ankara'ya getirilen Bölünmez'in halen Ankara Emniyeti'nde sorgusunun sürdüğü belirtiliyor.

Eski Mardin Milletvekili ve işadamı Süleyman Bölünmez, 27 Temmuz 2007 seçimlerinde, AKP'den Mardin 2. sıra adayı olarak listeye konulmuştu. Ancak, AKP'nin ısrarı ile Bağımsız adaylıktan vazgeçen Bölünmez AKP listesinden de son anda çıkarak parti adaylığından da istifa etmişti. Süleyman Bölünmez, Başbakan ile yaklaşık iki saate yakın bir görüşme yaptıktan sonra seçime katılmayacağını ve adaylıktan istifa ettiğini açıklamıştı.

Mardinspor Kulüp başkanlığı ve milletvekilliği döneminde, 3-0 yenildikleri Antalya maçından sonra sahaya girerek hakeme saldırması ile de hatırlanan Bölünmez büyük bir akaryakıt şirketinin de sahibi. Bugüne kadar Bölünmez hakkında akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili çeşitli iddialar bulunuyordu.

[**PFDK ESKİ BAŞKAN VEKİLİ R.Ö DE GÖZALTINDA**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/PFDK%20eski%20ba%C5%9Fkan%20vekili%20R.%C3%96%20g%C3%B6zaltında/18Mart2008/A1803048)
[**ESKİ MHP MİLLETVEKİLİ DE GÖZALTINA ALINDI**](http://haber.mynet.com/detay/yasam/Eski-milletvekili-yolsuzluktan-gozaltinda/17Mart2008/A17030A7)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler