PFDK eski başkan vekili R.Ö gözaltında

ANKARA (İHA) - Geçmiş dönemde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Prosfesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) Başkan Vekilliği görevini yürüten R.Ö., alınan kararlarda usulsüzlük yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar ekiplerinin düzenlediği 'Simsar Operasyonu' kapsamında futbol camiasını yakından ilgilendiren usülsüzlüklerin saptandığı öğrenildi. Yolsuzluk operasyonu sırasında telefon kayıtlarını dinleyen emniyet güçleri, futbol ile ilgili beklemedikleri bilgilere ulaştı. R.Ö.'nün telefonlarını dinleyen Ankara emniyeti, disiplin kurulunda alınan kararlarda usülsüzlük yapıldığını telefon kayıtlarıyla tespit ederek R.Ö.'yü gözaltına aldı. R.Ö.'nün gözaltına alınmasıyla ilgili olarak PFDK'nın aldığı kararlarda, bazı cezaların veriliş ve kaldırılış biçiminin hukuka uymadığı, baskı ile ceza verilip, torpille ceza kaldırıldığı gibi iddialar yer alıyor.

Buna benzenr bir uygulama İtalya'da yaşanmış ve telefon kayıtları sonrasında ortaya çıkarılan şike belgeleri sayesinde Juventus, küme düşürülerken aralarında Milan, Lazio, Fiorentina, Reggina gibi takımların bulunduğu kulüplere puan silme cezası verilmişti.