'Pipisini gösterdi ne olur yani'

Simsar Operasyonu kapsamında tutuklanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) eski Başkanvekili Recep Özcan ile Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın arasında geçen ilginç "Pipi" sohbeti soruşturma dosyasında yerini aldı.

14 Nisan 2007 tarihinde oynanan Sakaryaspor-Beşiktaş karşılaşmasında hatalı goller yediği için tribünlerden yapılan çirkin tezahüratlara, eliyle cinsel organını göstererek tepki veren Beşiktaş kalecisi Vedran Runje'nin, PFDK tarafından cezalandırılmasıyla ilgili çok ilginç görüşme "Simsar Operasyonu" dinlemelerine takıldı.

ALETİ GÖSTERMİŞ
Runje ile ilgili 18 Nisan 2007'de yapılan konuşmada Özcan, Aydın'a, Runje'nin cezalandırılması için kendisine çeşitli talepler geldiğini belirterek "Ç..ünü gösteren adama 'ceza ver' diye arıyorlar. Önce bir ölçtürelim, halkta infial yaratır mı bunu öğrenelim. Hemen ceza verilmez ki. Kadınlar gazetelerde, dergilerde boy boy çıplak fotoğraf veriyor, her yerlerini gösteriyor. Ayıp olmuyor. Herif aleti göstermiş ne olmuş yani" diyor.

KAŞINIYORLAR Ankaragücü Başkanı Aydın ise aynı konuşmada, Fenerbahçeli Mahmut Uslu ve Nihat Özdemir'in federasyona yönelik sert açıklamalarına tepki göstererek "Mahmut Uslu ve Nihat Özdemir diye i... var ya federasyon aleyhine konuştular ya. O o... çocukları kaşınıyor. Birine bir ay, birine iki ay verelim gitsin a... k..." diyor. Bunun üzerine Özcan "Vereceğiz zaten. Sen merak etme" yanıtını veriyor. Bu konuşmaların ardından PFDK, Runje'ye 2 maç ceza verdi. Tahkim Kurulu ise cezayı bir maça indirdi. Aynı konuşmada adı geçen Mahmut Uslu'ya 45 gün, Nihat Özdemir'e ise bir ay hak mahrumiyeti cezaları verilmişti.

CİP RÜŞVETİ Soruşturma kapsamında tutuklanan işadamı Recep Ali Hacısüleymanoğlu'nun da bir işadamına ait trilyonluk elektronik aletlerin yasa dışı yollardan gümrük çıkışını sağladığı iddia edildi. Hacısüleymanoğlu'nun bu iş karşılığında, işadamından 200 bin YTL değerinde cip aldığı belirlendi. Polis, cipe el koydu. Tutuklanan DSİ mühendisi Özcan Erçandırlı'nın ise ihale işlerini takip ettiği bir işadamından rüşvet olarak cip aldığı iddia edildi.